Podlaska lekkoatletka pojedzie do Berlina

Anna Rostkowska będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata
Anna Rostkowska będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata Fot. Wojciech Oksztol
Bardzo dobrze podczas mityngu Złotej Ligi w Sant Denis wypadły reprezentantki Polski. Duże powody do radości miała Anna Rostkowska z Athletic Jakać Młoda pod Łomżą.

Podlasianka
zajęła co prawda w biegu na 800 metrów dopiero szóste miejsce, ale czas - 1.59,77 min - był lepszy od minimum wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Rostkowska będzie reprezentować Polskę na sierpniowych mistrzostwach świata w Berlinie.

Na poprzednich zawodach Golden League, w Rzymie, zawodniczka z Jakaci Młodej była piąta, ale z czasem o 0,8 sek. gorszym od uzyskanego pod Paryżem.

Jesień znów triumfuje

We Francji znakomicie spisała się Anna Jesień. Będąca w fenomenalnej formie zawodniczka wygrała bieg na 400 metrów przez płotki z czasem 54,37 sek. Polka pokonała między innymi mistrzynię olimpijską Melanie Walker z Jamajki.

Biało-czerwone startowały też w konkursie skoku o tyczce. Anna Rogowska skoczyła 4,55 m i zajęła ex aequo drugie miejsce ze Swietłaną Fieofanową z Rosji. Znacznie poniżej oczekiwań wypadła Monika Pyrek, która uzyskała tylko 4,45 m i była piąta.

Czworo do miliona

Triumfowała niezawodna Jelena Isimbajewa (4,65). Rosjanka jest jedną z czworga lekkoatletów, którzy mają jeszcze szansę w podziale głównej nagrody Golden League - miliona dolarów.

Obok rekordzistki świata wszystkie dotychczasowe mityngi w tym sezonie wygrywali także: Amerykanka Sanya Richards w biegu na 400 metrów, Jamajka Kerron Stewart - na 100 metrów i Etiopczyk Kenenisie Bekele w biegach na długich dystansach (3 i 5 km).

Teraz w rozgrywkach Golden League nastąpi dłuższa przerwa, ze względu na berlińskie mistrzostwa świata. Po raz kolejny lekkoatleci spotkają się 28 sierpnia w szwajcarskim Zurichu.