MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pociąg do Jastarni. Rusza coroczna akcja Porannego i Stowarzyszenia Droga

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
W 2016 roku stowarzyszenie Droga zorganizowało wyjazd do Jastarni dla około 350 osób
W 2016 roku stowarzyszenie Droga zorganizowało wyjazd do Jastarni dla około 350 osób Andrzej Zgiet
To wyprawa dla całych rodzin. Takich, które gdzieś tam się pogubiły w życiu, straciły ze sobą dobry kontakt. W Jastarni uczą się, jak znów być ze sobą. Bo to jest czas tylko dla nich. Cieszą się więc sobą nawzajem, ale też korzystają z pomocy terapeutów. Po raz już 30. w sierpniu podopieczni stowarzyszenie Droga jadą do Jastarni. A my po raz kolejny chcemy im pomóc nazbierać fundusze na ten cel. Już od poniedziałku w "Porannym" będziemy publikować wagoniki Pociągu do Jastarni.

Zasada jest prosta. I niezmienna od kilku lat. Firmy (lub osoby prywatne) finansują pobyt jednej osoby w Jastarni. A my - w ramach podziękowań - publikujemy w papierowym wydaniu Kuriera Porannego wagonik z nazwą firmy lub nazwiskiem ofiarodawcy. Kurierowy pociąg rusza już w poniedziałek. Ale na kolejne wagoniki mamy jeszcze miejsce.

Bo potrzeby są spore. Stowarzyszenie Droga chce, by ostatni tydzień wakacji w Jastarni spędziło 130-160 dzieci i 60-80 dorosłych - ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Wszyscy to podopieczni Stowarzyszenia Droga. I z Białegostoku, i z okolicznych gmin, m.in. Juchnowca, Dobrzyniewa.

- Od trzech lat zabieramy ze sobą nie same dzieci, ale całe rodziny - mówi Krzysztof Paliński, wiceprezes Stowarzyszenia Droga. - Ten wyjazd to część naszego programu pomocowego i terapeutycznego.

Do Jastarni mają pojechać podopieczni ośrodka Etap, który prowadzi terapię młodzieży i dorosłych, Aniołkowa - czyli punktu przedszkolnego i domu dziecka, który nazywa się Dom Powrotu.

Ale główna idea jest związana z programem Odbudować Rodzinę.

- W Jastarni dzieci i ich rodzice mają okazję skorzystać ze wsparcia terapeutycznego, psychologicznego, ale też wziąć udział w zajęciach rozwojowych. Naszą ideą jest to, by rodzice jak najwięcej czasu spędzali ze swoimi dziećmi w takim środowisku i atmosferze wspomaganych przez socjoterapeutów, wychowawców, gdzie uczymy ich wspólnej zabawy, wspólnych zabaw rozwojowych, wspólnych zabaw uczących ich bliskości, porozumienia, nawiązywania relacji i budowania tychże relacji. Rodzice mają przy okazji uczestniczyć i pracować w grupach wsparcia dla rodziców. Mają też okazję korzystać z konsultacji terapeutycznych w czasie takiego pobytu - opowiada Krzysztof Paliński.

A kto chce pomóc w budowaniu zerwanych relacji, może to zrobić za naszym pośrednictwem. O szczegółach opowiedzą nasi pracownicy: Paweł Więckowski - tel. 605 260 305 i Agnieszka Burzyńska - tel. 695 308 981.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny