Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:2. Remis wyszarpany przez Jagę

Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Korona podzieliła się punktami z Jagiellonią Białystok. Mimo, że dwa razy wyszła na prowadzenie, to ostatecznie tylko zremisowała z "Jagą". Mecz w Kielcach zakończył się wynikiem 2:2.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)

Mecz się wolno rozkręcał. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Gola na 1:0 strzelił z rzutu karnego Nono, choć warto dodać, że wcześniej piłka zatrzepotała w obu siatkach. Za każdym razem jednak gole zostały anulowane z uwagi na pozycje spalone.

W drugiej części meczu zaatakowała Jagiellonia. Na 1:1 trafił Jesus Imaz. Odpowiedział Martin Remacle. Gol Belga był bardzo efektowny. To w zasadzie było dośrodkowanie, ale nikt go nie zamknął i piłka trafiła do siatki gości.

Wynik ustalił Jakub Lewicki na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wahadłowy zaliczył prawdziwe wejście smoka, bo pojawił się na placu cztery minuty wcześniej.

W samej końcówce było jeszcze nerwowo. Sędzia Karol Arys musiał studzić zapędy strzelca drugiego gola dla "Jagi" Lewickiego i Dominicka Zatora. Obaj zarobili po żółtej kartce.

Korona awansowała na miejsce dwunaste. Jagiellonia jest wiceliderem z trzema punktami straty do Śląska Wrocław. Jutro Lech Poznań stanie przed szansą zrzucenia "Jagi" na ostatni stopień podium. "Kolejorz" gra na wyjeździe z Legią Warszawa.

Piłkarz meczu: Jesus Imaz