Piłkarze Sokoła pokonali Jagiellonię ME oraz zremisowali z Wigrami Suwałki

(PT)
Grazvydas Mikulenas (biało-niebieska koszulka) wykorzystał swoje doświadczenie z boisk Ekstraklasy i siał duże zamieszanie wśród naszej obrony.
Forma zawodników Sokoła rośnie. Pokonali Jagiellonię ME oraz zremisowali z Wigrami Suwałki

W minionym tygodniu zespół Sokoła Sokółka Okna i Drzwi S.A. rozegrał dwa mecze kontrolne. W środę podopieczni Mirosława Dymka zmierzyli się z Jagiellonią Białystok występującą w Młodej Ekstraklasie. Jak się okazało rywale nie sprawili większego kłopotu naszej drużynie. Na prowadzenie wyprowadził nas niezawodny Dzidosław Żuberek. W drugiej połowie rzut karny wykorzystał Krzysztof Stelmaszek ustalił wynik na 2:0 dla Sokoła.

W sobotę przyszło nam się zmierzyć z II ligowcem. Do Sokółki na sparing przyjechały Wigry Suwałki. Znacznie bardziej wymagający rywal niż środowy przeciwnik. Jak się okazało nie taki diabeł straszny. Na prowadzenie sokółczan wyprowadził Patryk Dzienisowicz. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Po przerwie na 2:0 podwyższył Bartłomiej Wierzbicki; nowy testowany napastnik Mazura Ełk. Dwubramkowa przewaga uraziła piłkarzy Wigier. Zagrożenie wśród naszej obrony siał Gražvydas Mikulenas były zawodnik Polskiej Ekstraklasy, który kręcił naszymi zawodnikami. Przyniosło to efekt w 68 min. Gdzie po błędzie obrońców zdobył kontaktową bramkę. W 88 min. Łukasz Trochim sprokurował rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Makuszewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Trzeba pochwalić nasz zespół, bo na tle znacznie silniejszego rywala zaprezentował się znakomicie. Jeżeli taka forma utrzyma się w lidze to możemy być spokojni o awans do II ligi.