Norbert Wawulski zdobył srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu

Krzysztof Jankowski [email protected] tel. 85 730 67 86
Pół roku temu Norbert Wawulski, czternastoletni pływak z bielskiego Wodnika, zdobył srebrny medal zimowych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem wyczyn ten powtórzył na mistrzostwach letnich w Dębicy. Dariusz Laszewicz
Zawodnik Bielskiego Klubu Pływackiego Wodnik zdobył srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu czternastolatków w Dębicy na pięćdziesięciometrowym basenie. Obronił tytuł wicemistrza Polski, który zdobył podczas zimowych zawodów w Gorzowie Wielkopolskim.

Tym samym Norbert udowodnił, że powołanie go do kadry narodowej juniorów nie było przypadkowe - podkreśla jego trener Dariusz Laszewicz.

Wawulski w pierwszym dniu zawodów w porannych kwalifikacjach na 50 metrów stylem klasycznym pokonał 49 rywali i zakwalifikował się do wieczornych finałów z trzecim czasem. W finale zajął drugie miejsce z dobrym czasem 32,65 sek., wyprzedzając o trzy setne sekundy zawodnika UKS Piątka Konstantynów Łódzki Michała Pierzyńskiego, a jednocześnie uznając wyższość zawodnika MKS Wodnik Radom Jakuba Fedorowicza.

W drugim dniu pływak z Bielska wystartował na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Wygrywał finał B z czasem 28,08 sek. i uzyskał dziewiąty czas w Polsce, wyprzedzając 68 konkurentów.
W trzecim dniu zawodów 14-latek z Bielska popłynął na dystansie 100 m stylem klasycznym uzyskując w finale wysokie 5. miejsce.

- Wyniki Norberta napawają radością, tym bardziej, że jest to mocny rocznik. W zawodach wzięło udział 418 zawodników ze 111 klubów z całego kraju - mówi trener Dariusz Laszewicz.