Niemen Grodno ma puchar burmistrza Sokółki

(pt)
Piłkarze Niemna (zielone stroje) pokazali dobry futbol
Piłkarze Niemna (zielone stroje) pokazali dobry futbol Fot. Paweł Trochim
Międzynarodowy turniej piłki nożnej. Niemen Grodno zdobył puchar burmistrza Sokółki.

Przed tygodniem w hali LO w Sokółce rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki w kategorii trampkarzy starszych. Startowało w nim siedem zespołów.

Gospodarz, czyli Sokół Sokółka wystawił dwie drużyny, grał też MOSiR Bielsk Podlaski, OSiR Wigry Suwałki, ŁKS 1926 Łomża oraz gość zza wschodniej granicy - Niemen Grodno, który również wystawił dwie drużyny.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym, co dało łącznie 21 meczów, a każde spotkanie trwało 2 x 12 min.

Podopieczni Zdzisława Sidorowicza w pierwszym spotkaniu pokonali swoich dublerów 6:0. Co dawało nadzieję na końcowy sukces. Jednak im dalej, tym było trudniej.

Pokaz dobrego futbolu zafundowali nam piłkarze z Grodna, którzy w całym turnieju ponieśli tylko jedną porażkę. W ostatnim swoim meczu, ku zaskoczeniu wszystkich, przegrali z pierwszą drużyną Sokoła 1:4. Ostatecznie nasi młodzi piłkarze zajęli trzecie miejsce. Lepsze od nas okazały się suwalskie Wigry i Niemen Grodno. Cały turniej przyniósł sporo emocji rodzicom zawodników i samym piłkarzom. Oby więcej takich zawodów.