Nie ma silnych na Sumo Koluch Białystok. Trzynaste mistrzostwo kraju!

Po raz trzynasty KS Sumo Koluch Białystok został mistrzem Polski w Koluchstyl. Zawody rozegrane zostały w Lublinie.

W Lublinie rozegrane zostały ostatnio mistrzostwa Polski w koluchstyl seniorów. Tego samego dnia odbył się również Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci, gdzie z naszego regionu bardzo dobrze wypadła reprezentacja LUKS Księżyno.

Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w ośmiu kategoriach wagowych, trzech kobiecych i pięciu męskich. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, a reprezentanci naszego regionu byli bezkonkurencyjni. Oprócz KS Sumo Koluch Białystok medale zdobyli również zawodnicy Wschód Białystok i MMA Vale Tudo Białystok.

Wyniki:
75 kg: 1. Piotr Kułakowski (KS Sumo Koluch), 3. Krystian Wysocki (MMA Vale Tudo Białystok), 5. Kamil Zwoliński (KS Sumo Koluch).

83 kg: 1. Dariusz Ryżykow (Wschód Białystok), 2. Mateusz Kropiewnicki (Wschód Białystok), 3. Jan Romanowskii (KS Sumo Koluch), 3. Piotr Cwalina (KS Sumo Koluch), 5. Grzegorz Cwalina (KS Sumo Koluch).

92 kg: 1. Patryk Pietrzeniak (KS Sumo Koluch), 3. Piotr Kalenik (KS Sumo Koluch).

100 kg: 1. Paweł Zimnoch (KS Sumo Koluch), 3. Piotr Rogucki (KS Sumo Koluch).

+100 kg: 1. Edward Koluch (KS Sumo Koluch).

58 kg: 5. Natalia Nikołajuk (Wschód Białystok).

W kategorii drużynowej bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce zajął KS Sumo Koluch wyprzedzając Sokół Lublin. Na trzecim miejscu uplasował się Wschód Białystok.