Mundial 2010: Holandia pierwszym półfinalistą

Holandia pokonała Brazylię 2:1
Holandia pokonała Brazylię 2:1 Fot. Fifa.com
Holandia pokonała Brazylię 2:1 w ćwierćfinale mundialu w RPA. Pomarańczowi przegrywali do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy meczu.

Prowadzenie dla Canarinhos zapewnił już w 10. minucie Robinho, który otrzymał świetne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam z Maartenem Stekelenburgiem nie dał szans golkiperowi Oranje.

W drugiej połowie Holendrzy zaatakowali i już osiem minut po przerwie odrobili straty. Po dośrodkowaniu Wesleya Sneijdera, Julio Cesara pokonał samobójczym strzałem głową Felipe Melo.

W 68. minucie Holandia zadała decydujący cios. Po rzucie rożnym dośrodkowanym przez Arjena Robbena piłkę przedłużył głową Dirk Kuijt, a z bliska w ten sam sposób skierował ją do siatki Sneijder.

Być może Canarinhos udałoby się doprowadzić przynajmniej do dogrywki, gdyby nie to, że od 73. minuty musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za brutalny faul na Robbenie ujrzał Melo, który nie wróci raczej do Brazylii w glorii bohatera.

Holandia w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Urugwaj - Ghana.

Holandia - Brazylia 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Robinho (10), 1:1 - Melo (53-samobójcza), 2:1 - Sneijder (68).