Motor zatrzymał rezerwy Jagi

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze żółto-czerwonych krótko cieszyli się z pierwszego miejsca. Jagiellończycy nie znaleźli sposobu na Motor Lubawa i zostali wyprzedzeni przez MKS Korsze. Andrzej Zgiet
Po czterech zwycięstwach z rzędu punkty straciły rezerwy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Dariusza Bayera tylko zremisowali w Supraślu z Motorem Lubawa 1:1 i stracili pozycję lidera.

Mamy niedosyt, bo ten mecz był spokojnie do wygrania. Kolejny raz źle zaczynamy mecz - tracimy bramkę i później gonimy. Tym razem udało się tylko uratować remis - mówi Bayer.

Gola na wagę punktu białostoczanie strzelili dopiero 10 minut przed końcem. Karol Mackiewicz wyłożył piłkę Bartoszowi Giełażynowi, a ten z bliska trafił do siatki. Pięć minut wcześniej rzutu karnego podyktowanego za faul na Janie Pawłowskim, nie wykorzystał Tomasz Porębski.

Coraz lepiej radzą sobie natomiast inne podlaskie zespoły. Drugi mecz z rzędu wygrał beniaminek - LZS Narewka, który pokonał w derbach województwa Promień Mońki 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 90. minucie Mariusz Łapiński, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Marcinie Arciuchu.

- Jedenastka była ewidentna i sędzia nie zastanawiał się nawet przez moment - przyznaje Robert Kądzior, trener Narewki. - Zwycięstwo na pewno szczęśliwe, bo zapewnione dopiero w ostatniej minucie, jednak, moim zdaniem, bardziej na nie zasługiwaliśmy niż rywale, którzy przez cały mecz operowali tylko długimi przerzutami - dodaje.
Wyjazdowe zwycięstwo w derbach odniósł także Tur Bielsk Podlaski, który nie dał szans Wissie Szczuczyn, wygrywając pewnie 3:0. Wszystkie bramki padły jednak dopiero po przerwie.

- W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły stworzyły sobie po jednej w miarę niezłej okazji - mówi Grzegorz Pieczywek, trener Tura.

Druga połowa należała już do gości, którzy przetrzymali pierwsze minuty ataków gospodarzy po przerwie i sami zadali pierwszy cios. Miejscowych napoczął Wojciech Marcinkiewicz, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Pawła Rudniewa.

- Bardzo mnie cieszy to trafienie, bo nie pamiętam kiedy ostatnio udało nam się zdobyć bramkę po bezpośrednim uderzeniu z wolnego - przyznaje Pieczywek.

Miejscowi ruszyli odrabiać straty, jednak zamiast wyrównania padały kolejne bramki dla przyjezdnych, którzy wyprowadzali zabójcze kontry. Najpierw wynik podwyższył Maciej Kesler, a później rezultat ustalił Mateusz Jakubowski.

Derbowa potyczka miała miejsce także w Dąbrowie Białostockiej, gdzie Dąb podejmował Warmię Grajewo. Tam jednak triumfowali już gospodarze, którzy pokonali Wilczki 2:0. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyprowadził miejscowych Piotr Bondziul, a zaraz po wznowieniu gry, na skutek nieporozumienia z bramkarzem, autorem samobójczego trafienia został Marcin Arciszewski.

- I było w zasadzie po meczu - komentuje Marcin Strzeliński, jeden z trenerów Warmii.
Klęskę poniósł ŁKS 1926 Łomża, który został rozgromiony w Korszach przez miejscowy MKS aż 1:6. Biało-czerwoni tylko na początku meczu potrafili sprostać rywalom, których przewaga rosła z każdą minutą. Honorowe trafienie dla łomżan zaliczył w 33. minucie Przemysław
Olesiński i to był jedyny pozytyw sobotniego spotkania.

Wyniki 6. kolejki

Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Marcinkiewicz (54), 0:2 - Kesler (62), 0:3 - Jakubowski (70).

Wissa: Rudniew - Waszkiewicz, Orłowski, Guzowski, Denert, I. Berezowski, Kurcewicz, Kiljańczyk (68. P. Marcinkiewicz), Zambrowski (65. Rostek), Łapiński, Dworzanczyk (68. K. Marcinkiewicz).

Tur: Szczepanik - K. Kulikowski, Naliwajko (76. R. Kulikowski), Marcinkiewicz, Gudewicz, Kesler (75. Daniłowski), Lewczuk, Car, Kosiński (85. Tkaczuk), Żero (82. Popiołek), M. Jakubowski.

MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 6:1 (3:1). Bramki: 1:0 - Roksela (27), 1:1 - Olesiński (33), 2:1 - Miller (37), 3:1 - Kozłowski (42), 4:1 - Trafarski (56-karny), 5:1 - Trafarski (72), 6:1 - Kozłowski (82).

ŁKS: Łopatowicz - Maciej Malinowski, Kacprzyk, Cychol (46. Marcin Malinowski), Bajor, Olesiński, Speichler (46. Tercjak), Kraska, Gałązka, Maćkowski, Laskowski.

Promień Mońki - LZS Narewka 0:1 (0:0). Bramka:0:1 - M. Łapiński (90-karny).

Promień: Jabłoński - Ziemkiewicz, Zalewski, Purta, Jarocki, Jaromiński, Wojtkielewicz, Godlewski (83. Połuszejko), Maciorowski (60. Zalesko), Popławski, Harmuszka (65. Kolendo).

Narewka: Ciulkin - Zygmunt, J. Krasnopolski, Małyszko, Hołownia, Stachelski (78. Lasota), Arciuch, Makal (70. Gryko), Skiepko (80. Jaremkiewicz), Łapiński, Zubowski.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Piotr Bondziul (45), 2:0 - Arciszewski (48-samobójcza).

Dąb: Nowajczyk - Łabieniec, Markiewicz, Chańko, Karolczuk (65. Głowacki), Orpik, Ambrożewicz, Korotkiewicz,.Sołowiej (90. Citko), Konon, Piotr Bondziul.

Warmia: Gieniusz - Lekenta, Arciszewski, Domurat, Koszczuk, Randzio, Osypiuk, Cybulski (70. M.Tuzinowski), Strzeliński, Chyliński (57. Kozikowski), Dzierzgowski.

Jagiellonia II Białystok - Motor Lubawa 1:1 (0:1). Bramki:0:1 - M. Śnieżawski (30), 1:1 - Giełażyn (80).

Jagiellonia II: Drągowski - Żebrowski (65. Kowalewski), Porębski, Radecki, Waszkiewicz, Kosiński (46. Pawlik), Malinowski, Giełażyn, Arłukowicz, Mackiewicz, Pawłowski.

Huragan Morąg - Mrągowia Mrągowo 2:3,
Płomień Ełk - Granica Kętrzyn 3:3,
Znicz Biała Piska - Sokół Ostróda 1:0,
Barkas Tolkmicko - Start Działdowo 1:1.