NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Tor Wschodzący Białystok na Krywlanach. Nawierzchnia już...

  Tor Wschodzący Białystok na Krywlanach. Nawierzchnia już jest, czas na ogrodzenie

  krk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Szkoleniowy tor samochodowy będzie miał ok. 1 km długości i 10 m szerokości.
  1/5
  przejdź do galerii

  Szkoleniowy tor samochodowy będzie miał ok. 1 km długości i 10 m szerokości. ©Marcin Jakowiak/UM Białystok

  Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie m.in. ogrodzenia, barier ochronnych toru szkoleniowego na Krywlanach.
  Tor Wschodzący Białystok jest w trakcie realizacji, trwają prace budowlane. Teraz Miasto rozstrzygnęło przetarg na przygotowanie dokumentacji oraz wykonanie dodatkowych elementów tej inwestycji. Wyłoniony wykonawca – Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego "HYDROS" Tadeusz Kulesza, Adam Kulesza Sp.j. z Białegostoku – wybuduje ogrodzenie toru i ustawi bariery ochronne.

  Ogrodzenie toru zostanie zaprojektowane i wykonane z siatki plecionej, z podmurówką betonową.
  Będzie miało wysokość minimum 1,8 m. W ogrodzeniu znajdą się stalowe bramy przesuwne i furtki. Wszystkie niezbędne elementy będą nowe, stalowe, ocynkowane ogniowo. Na Krywlanach zostaną także zamontowane bariery ochronne, utworzą je opony samochodowe. Wysokość takiej bariery to ok. 100 cm, długość – 400 m. Koszt tej inwestycji to ok. 332 tys. zł. Ogrodzenie i bariery powinny być gotowe do końca września 2017 roku.

  – Tor Wschodzący Białystok to projekt, który został wytypowany do realizacji przez samych mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015 – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – W głosowaniu białostoczan zajął czwarte miejsce, otrzymał ponad trzy i pół tysiąca głosów. Cieszył się dużą popularnością, mieszkańcy uznali, że tę inwestycję w naszym mieście warto zrealizować.

  Szkoleniowy tor samochodowy będzie miał ok. 1 km długości i 10 m szerokości. Inwestycja została podzielona na trzy części. W ramach pierwszego etapu wykonano już nawierzchnię asfaltową toru wraz z krawężnikami. Do wykonania pozostały jeszcze prace wykończeniowe – malowanie tralek, dostawienie końcówek krawężników. Te prace powinny zakończyć się do końca lipca.

  Drugi etap polega na budowie drogi zjazdowej z toru, płyty czyszczącej oraz wyjazdu i wjazdu na tor z drogi publicznej. Te prace powinny zostać zrealizowana do końca września 2017 r. Podobnie jak te z etapu trzeciego, polegające na wykonaniu ogrodzenia i barier.

  26 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Czego brakuje w Białymstoku? Oto nasze propozycje

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Kuriera Porannego

  Postanowiliśmy przyjrzeć się miejscom, wydarzeniom i imprezom, które istnieją w Polsce czy na świecie a które mogłyby powstać także w Białymstoku. Część

  Czego brakuje w Białymstoku? Oto nasze propozycje [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia


  Skąd ten pomysł. Wiesław Zagon - rajdowiec


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY