NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Premiery samochodów na salonie we Frankfurcie [GALERIA]

  Premiery samochodów na salonie we Frankfurcie [GALERIA]

  Mariusz Michalak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Range Rover Velar
  Range Rover Velar
  1/69

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Marek Perczak

  Dniem prasowym rozpoczyna się salon samochodowy we Frankfurcie. To jedna z największych imprez tego typu w Europie i na świecie.
  Historia tych targów sięga 1897 roku, gdy w berlińskim hotelu Bristol odbyła się niewielka wystawa samochodów. Przyciągnęła ona czterech producentów, którzy pokazali łącznie osiem aut. W kolejnych latach impreza zyskiwała na popularności, choć z uwagi na wojnę światową i kryzys gospodarczy była organizowania nieregularnie.

  Po drugiej wojnie światowej Berlin stracił mandat na organizację samochodowej wystawy.
  Początkowo przeniesiono ja do Hanoweru, a od 1951 roku - do Frankfurtu. Kolejne edycje przyciągały coraz więcej gości, nierzadko nawet milion. W 1965 roku na wystawie pojawili się producenci aut z Japonii.

  Czytaj także: Testy zderzeniowe Euro NCAP. Czy któryś producent zaliczył wpadkę?

  W przeciwieństwie do Genewy, która gości motoryzacyjne nowości co roku, targi we Frankfurcie obywają się co dwa lata, na przemian z salonem samochodowym w Paryżu. Tradycyjnie na targach zobaczymy zarówno nowe jak i zmodernizowane modele samochodów oraz niezwykle szeroką ofertę producentów rożnego rodzaju motoryzacyjnych komponentów i części zamiennych.

  Zgodnie z zapowiedziami producenci przedstawiają kilkadziesiąt światowych i europejskich premier oraz prezentują wizje pojazdów, którymi będziemy podróżować za kilka, a nawet kilkanaście lat.

  Tegoroczny salon samochodowy upływa pod znakiem nieobecności wielkich producentów z branży motoryzacyjnej. We Frankfurcie nie zobaczymy Fiata, Alfy Romeo oraz Jeepa. Z organizacji stoiska podczas imprezy zrezygnował również Nissan oraz Infiniti. Wielkimi nieobecnymi we Frankfurcie są także Mitsubishi oraz Volvo. Nie pojawił się również Peugeot oraz DS. Pokazuje to, że producenci decydują się na ominięcie części największych wystaw motoryzacyjnych, Szczególnie nie jest to opłacalne kiedy marka nie przewiduje głośnych premier.

  Kto zatem pojawił się na imprezie we Frankfurcie? Czołową nowością Opla prezentowaną we Frankfurcie jest model Grandland X, a druga z zaplanowanych światowych premier to Insignia GSi. Na stoisku Skody odwiedzający zapoznają się z nowym SUV-em marki – Karoq, a gwiazdą wystawy Volkswagena jest crossover nazwany T-Roc.

  Kia pokazuje nowego przedstawiciela segmentu B – model Stonic, Hyundai prezentuje nowe wersje i30, natomiast Mercedes pickupa. Nie brakuje także propozycji dla bardziej wymagających kierowców. We Frankfurcie debiutuje Ferrari Portofino, czyli następca modelu California. Pojawiła się również nowa odmiana modelu Phantom od Rolls-Royce’a. Salon samochodowy jest również miejscem debiutu nowej generacji Porsche Cayenne. Nie sposób wymienić wszystkich nowości, ale wspomnimy tylko, że z nowymi modelami pojawiło się również Audi, BMW i Honda.

  Czytaj także: Mistrzowie parkowania. Oni stają na pasach, w bramie czy na trawie

  Redakcja Motofakty.pl jest obecna we Frankfurcie. Szczegółowo o prezentowanych autach można przeczytać w dziale premiery. Wystarczy kliknąć tutaj. Zdjęcia najważniejszych z nowości będziemy sukcesywnie dodawać do poniższej galerii.

  Pierwsze dni imprezy przeznaczone są dla przedstawicieli mediów oraz są dniami handlowymi. Zwiedzający będą mogli odwiedzać targi od 16 do 24 września w godzinach od 9 do 19. Bilety można kupić zarówno w kasach jak i poprzez stronę internetową. Podczas weekendu cena wejściówki dla jednej osoby to 16 euro, w pozostałe dni 14 euro. Przewidziano m.in. zniżki dla studentów i specjalne bilety popołudniowe.


  motofakty.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY