Jagiellonia
  Białystok

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Rozwiń
  Jagiellonia
  Zwiń

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Jagiellonia po raz drugi z rzędu została wicemistrzem Polski. Kibice hucznie świętowali sukces białostockiej drużyny.

  II Spot Night Racing Białystok. Policja legitymowała...

  II Spot Night Racing Białystok. Policja legitymowała kierowców, którzy jechali na nocny zjazd przy Trawiastej i Bagiennej (zdjęcia, wideo)

  Adrian Kuźmiuk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Co najmniej kilkanaście radiowozów patrolowało teren w pobliżu ulic Trawiastej, Bagiennej i Ustronnej w Białymstoku. Powód? Nocny zlot kierowców organizowany na prywatnym terenie. Uczestnicy nie kryją rozżalenia.
  Kilkadziesiąt aut przybyło na II Spot Night Racing Białystok, który odbył się 3 lutego przy ul. Trawiastej. Kierowców jadących na zlot legitymowali
  1/24
  przejdź do galerii

  Kilkadziesiąt aut przybyło na II Spot Night Racing Białystok, który odbył się 3 lutego przy ul. Trawiastej. Kierowców jadących na zlot legitymowali policjanci ©Adrian Kuźmiuk

  Night Racing Białystok zorganizowało drugi nocny spot  "Lokalizacja wskoczyła" - głosił post na śledzonym przez ponad pół tysiąca osób profilu FB Night Racing Białystok. Zamiast podanej ulicy - współrzędne geograficzne możliwe do odczytania w google maps.
  Zobacz galerię
  - Po to, aby utrudnić pracę policji - tłumaczy jeden z uczestników wydarzenia. Nie chce podawać nazwiska, aby nie mieć problemów z funkcjonariuszami.


  Współrzędne wskazywały plac w pobliżu ulic Trawiastej i Bagiennej. Ale już na Kazimierza Wielkiego można było spotkać pierwsze radiowozy. Im bliżej celu, tym więcej policjantów, którzy zatrzymywali i legitymowali kierowców jadących na II Spot Night Racing Białystok.

  - Spotykamy się, aby porozmawiać o swojej pasji, jaką jest motoryzacja - mówi uczestnik spotu. - Nie jesteśmy przestępcami, choć policja traktuje nas tak, jakbyśmy nimi byli. Aby tu dojechać, trzeba przejść przez dwadzieścia kontroli.

  Mimo mrozu i policyjnej akcji na spot przyjechało kilkadziesiąt aut. Skąd tak duże zainteresowanie wydarzeniem? Night Racing Białystok jest otwarte dla każdego. Przyjeżdżają tu miłośnicy zarówno hondy, jak i alfa romeo. Spotkamy tu auta za kilka tysięcy złotych, ale i za kilkaset. Dzięki temu na pierwszym spocie pojawiło się ponad trzysta samochodów.

  I Spot Night Racing Białystok - 300 aut, mandaty i zabrane dowody rejestracyjne  - Nie mogliśmy się pomieścić i trzy razy zmienialiśmy miejsce spotkania - mówi uczestnik Night Racing Białystok. - Mimo to policja cały czas za nami jeździła. Były zabierane dowody rejestracyjne i wystawiane mandaty.

  Podczas spotów członkowie Night Racing Białystok urządzają też kwesty.

  - Przy okazji spotkań staramy się zrobić coś dobrego - mówi nasz Rozmówca. - Obecnie zbieramy pieniądze dla dzieci z domu dziecka "Jedynka" przy ulicy Słonimskiej na najpotrzebniejsze rzeczy i może jakiś wyjazd.

  Pieniądze z wcześniejszej zbiórki przekazali dla Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

  O nocne działania służb mundurowych zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Odpowiedź przeczytasz w artykule poniżej:  Zobacz też:
  Kluby samochodowe: Nęka nas policja. Zatrzymują dowody, a na stacji jest wszystko w porządku


  Komentarze (21)

  Wszystkie komentarze (21) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY