MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrali z AZS Politechnika Warszawska 22:32 (zdjęcia)

Szczypiorniści MOKS (czarne stroje) nie dali rady Politechnice
Szczypiorniści MOKS (czarne stroje) nie dali rady Politechnice Fot. Anatol Chomicz
Drugoligowi szczypiorniści MOKS Słoneczny Stok Białystok ulegli na własnym parkiecie liderowi - AZS Politechnice Warszawskiej 22:32.

- Bardzo chcieliśmy zrewanżować się zespołowi ze stolicy za dotkliwą porażkę ponad dwudziestoma bramkami w pierwszej rundzie - mówi Andrzej Nocny, trener MOKS.

Słoneczni tylko do przerwy toczyli wyrównany bój. Akademicy uciekli na dwa trafienia tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Borsuk.
- W drugiej części postanowiliśmy zaryzykować i zmieniliśmy system obrony - wyjaśnia Nocny. - Niestety, bardziej doświadczeni przeciwnicy wykorzystali fakt, że się odkryliśmy i tylko powiększyli przewagę - dodaje.
Tym samym białostoczanom nie udał się rewanż.

- Przynajmniej pozostaje satysfakcja, że teraz zagraliśmy dużo lepiej - kończy Nocny.

Wyniki 15. kolejki

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS Politechnika Warszawa 22:32 (11:13).
MOKS: M. Dziekoński (Kiedysz, Malinowski) - Borsuk - 7, Klepacki - 4, E. Dziekoński - 4, Kosiński - 3, Ołdakowski - 2, Chyliński - 2, Kiczkajło, Bojaryn, Maksim, Zyskowski, Tekień.
AZS Anilana Łódź - Trójka Ostrołęka 29:23, Włókniarz Konstantynów Łódzki - Czarni Regimin 40:26, Pabiks Pabianice - AZS UMCS Lublin 27:26.
Pauzowała: Delta Radom.