Młoda Ekstraklasa: GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1:1. Stracili zwycięstwo w ostatniej minucie

Vahan Gevorgyan był w Bełchatowie jednym z najlepszych zawodników młodej Jagi
Vahan Gevorgyan był w Bełchatowie jednym z najlepszych zawodników młodej Jagi fot. Wojciech Oksztol
Młoda Jagiellonia Białystok była o krok od sensacji, ale i tak sprawiła sporą niespodziankę. Ekipa Henryka Mojsy zremisowała na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1, tracąc gola w ostatniej minucie gry.

- Był to chyba najlepszy nasz mecz w tym sezonie. Po raz kolejny jednak zabrakło szczęścia - komentuje Mojsa.

Żółto-czerwoni zagrali bardzo agresywnie, czym zaskoczyli gospodarzy. Efektem ostrej gry było aż osiem żółtych kartek po stronie białostoczan.

- W tym spotkaniu nie brakowało walki. Podjęliśmy ją i zagraliśmy z zębem - tłumaczy trener młodej Jagi.

Przyjezdni objęli prowadzenie w drugiej połowie. Akcję Vahana Gevorgyana wykończył Michał Steć, który strzałem w długi róg nie dał szans Krzysztofowi Kozikowi.

- Trzeba pochwalić Gevorgyana, który swoim doświadczeniem pozytywnie wpłynął na zespół - mówi Mojsa.

Niestety, białostoczanie nie wykorzystali kilku szans na podwyższenie wyniku. Zemściło się to w ostatniej minucie, kiedy Tomasz Margol strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu.

Wyniki 17. kolejki:

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Steć (65), 1:1 - Margol (90).
Jagiellonia: Sakowicz - Hryszko, Szóstko, Ostaszewski, Sulkowski - Gevorgyan, Dołubizna, Arłukowicz, Grudziński - Steć, Zaniewski.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:2, Odra Wodzisław - Polonia Bytom 3:0, Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:0, Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:1, Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:4, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:0.

Mecz: Arka Gdynia - Legia Warszawa zostanie rozegrany dzisiaj.

Program 10. kolejki:

17-18 października: Odra - Polonia W., Jagiellonia Białystok - Zagłębie, Polonia B. - Cracovia, Śląsk - Bełchatów, Lechia - Ruch, Wisła - Lech, Legia - Piast, Arka - Korona.