Międzynarodowy Mecz Pływacki. Pływacy z Wodnika zajęli drugie miejsce (zdjęcia)

Janusz Bakunowicz
Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowali się pływacy z Bielska Podlaskiego Fot. Janusz Bakunowicz
Drużyny pływackie z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy zmagały się o najwyższe miejsce na podium podczas zawodów pływackich, które odbyły się na pływalni Wodnik w Bielsku Podlaskim.

O główną nagrodę III Międzynarodowego Meczu Pływackiego Dziecięcych Drużyn Klubowych Złota "Jesień 2009" walczyło łącznie 403 zawodników. Startowali w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Najlepszymi okazały się drużyny pływackie z Polski i z 3765 punktami uplasowały się na pierwszej pozycji. Drugie miejsce zajęła Litwa, trzecie - Białoruś.

Wśród klasyfikacji drużynowej najlepsza była drużyna Olimpijczyka Suwałki. Na drugim miejscu uplasowali się pływacy z Wodnika Bielsk Podlaski, na trzecim zawodnicy z drużyny Kapry Armexim z Pruszkowa.

Zawodom przypatrywali się dwaj olimpijczycy - Łukasz Drzewiński, olimpijczyk z Aten i Michał Rokicki, olimpijczyk z Pekinu.