Mecz Magnat Juchnowiec - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (zdjęcia)

Krzysztof Jankowski
Mecz Magnat Juchnowiec – Tur Bielsk Podlaski 0:3
Mecz Magnat Juchnowiec – Tur Bielsk Podlaski 0:3 Krzysztof Jankowski
W meczu inaugurującym drugą kolejkę jesiennych rozgrywek czwartej ligi Magnat Juchnowiec przegrał z Turem Bielsk Podlaski 0:3 (0:2). Bielszczanie zostali samodzielnym liderem tabeli z kompletem punktów i bez straconego gola.

Prowadzenie dał gościom już w 7. minucie osiemnastoletni skrzydłowy Michał Walczuk. Najpierw prawym skrzydłem popędził także nastolatek Łukasz Popiołek i wycofał piłkę przed pole karne. Stamtąd mocno strzelił Mateusz Jakubowski, a do odbitej piłki w polu bramkowym dopadł Walczuk i wślizgiem skierował ją do siatki.

Potem bramce siedemnastoletniego Patryka Siduna próbował zagrozić grający w ataku Magnata wychowanek Tura Radosław Żero, ale albo strzelał niecelnie, albo w ostatniej chwili uprzedzali go bielscy obrońcy. W 29. minucie było już 2:0 dla gości. Po nieudanym rzucie rożnym Magnata dalekim wyrzutem popisał się Sidun, a do przedłużonej w środku pola piłki dopadł Karol Kosiński. Najlepszy strzelec Tura poprzedniego sezonu pomknął z piłką przy nodze przez pół boiska, minął Sebastiana Choryłę i skierował futbolówkę do pustej siatki.

Tuż po przerwie groźnie zaatakowali gospodarze. Z ponad 30 metrów uderzał Krzysztof Kożuszkiewicz i po rykoszecie piłka wyszła przy słupku na rzut rożny. Stamtąd dośrodkowywał znów Kożuszkiewicz, a strzał głową Wojciecha Marcinkiewicza pomknął nieco nad poprzeczką.

Wynik ustalił w 89. minucie Karol Kosiński. Tym razem Tur zaatakował lewym skrzydłem, którym przedarł się siedemnastoletni Rafał Grygoruk i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej. Obrońcy Magnata wybili piłkę przed pole karne, ale tam był już szesnastoletni Paweł Zawadzki. Junior młodszy Tura strzelił z dystansu, Choryło wypluł piłkę przed siebie, a czatujący na nią Kosiński podwyższył na 3:0.

Magnat Juchnowiec - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:2)

Bramki: 7’ Walczuk, 29’ i 89’ K. Kosiński.

Żółte kartki: P. Suszczyński, Kalisz, Bielski (Magnat); Łochnicki, Car, Chańko (Tur).

Sędziował Piotr Podbielski (Augustów). Obserwator Przemysław Sarosiek (Białystok).

Widzów 120 (w tym 60 z Bielska Podlaskiego).

Magnat: Choryło - Kalisz, Czerniawski, Marcinkiewicz, Tymiński (56’ Jaromiński) - Kużel, P. Suszczyński (83’ Radomski), Hruświcki, Kożuszkiewicz, A. Suszczyński - Radosław Żero (74’ Bielski).

Tur: Sidun - K. Kulikowski, Chańko, K. Car, A. Kosiński - Popiołek (69’ Grygoruk), A. Lewczuk, Łochnicki, K. Kosiński (90’ Chilkiewicz), Walczuk (57’ Zawadzki) - M. Jakubowski (84’ Orzechowski).