ME: Jagiellonia - Zagłębie Lubin 0:2

Młodzi jagiellończycy w meczu z Zagłebiem Lubin przegrali 0:2
Młodzi jagiellończycy w meczu z Zagłebiem Lubin przegrali 0:2 A. Chomicz
Młoda Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2 w meczu 22. kolejki spotkań.

Żółto-czerwoni w pierwszej połowie mieli dwie niezłe okazje na objęcie prowadzenia. Najpierw dośrodkowania Piotra Murawskiego w 15. minucie nie zdołał zakończyć Piotr Józefiak, a niedługo później po strzale Karola Mackiewicza piłkę z bramki wybił obrońca miedziowych Karol Fryzowicz.

Niewykorzystane sytuacj zemściły się w 39. minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył efektowną główką Adrian Krysian.

- W przerwie padło sporo męskich słów i w drugiej połowie zdołaliśmy zdominować przeciwnika. Utrzymywaliśmy się przy piłce i jestem dumny z gry chłopaków w tej części - komentuje Mariusz Rumak, trener młodej Jagi.

Niestety, zabrakło skuteczności i przede wszystkim szczęścia. Białostoczanie mieli przewagę i atakowali, lecz dobrze spisywał się w bramce golkiper przyjezdnych Damian Primel, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola.

W końcówce gospodarze odkryli się, szukając wyrównującego trafienia i zostali skontrowani. Jakuba Słowika pokonał w doliczonym czasie gry Szymon Skrzypczak.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Krysian (39), 0:2 - Skrzypczak (90).

Jagiellonia: Słowik - Soczyński, Porębski, Radecki, Józefiak (46. Zawadzki), Murawski (86. Bogusławski), Arłukowicz, Kądzior, Steć, J. Pawłowski, Mackiewicz (46. Jastrzębski).