Magdalena Fręch żegna się z turniejem Charlestone. Bolesna porażka Polki

Zbigniew Czyż
Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Magdalena Fręch (53 WTA) przegrała z Amerykanką Sloane Stephens (40 WTA) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA500 w Charlestone 0:6, 2:6 i odpadła z dalszej rywalizacji. Mecz trwał zaledwie godzinę i sześć minut. O awans do drugiej rundy powalczy wieczorem polskiego czasu Magda Linette. Nie wcześniej niż o godz. 21.30 poznanianka zmierzy się z Ukrainką Dajaną Jastremską.

Fręch, 53. w rankingu WTA, źle rozpoczęła mecz, szybko dwukrotnie straciła podanie. Stephens, która w światowym zestawieniu plasuje się na 40. miejscu, pewnie wygrywała natomiast także gemy przy swoim serwisie i ostatecznie zwyciężyła 6:0.

W drugiej partii sytuacja łodzianki nie była lepsza - przegrała już pierwszego gema i chociaż później zdołała przełamać rywalkę i doprowadzić do wyrównania, to poniosła porażkę w czterech kolejnych gemach. Całego seta przegrała 2:6.

To był trzeci pojedynek tych tenisistek i trzecie zwycięstwo Amerykanki.

W drugiej rundzie przeciwniczką Stephens będzie rozstawiona z nr. 14 Kanadyjka Leylah Fernandez.

W Charleston gra również Magda Linette, która pierwsze spotkanie rozegra we wtorek późnym wieczorem, a jej rywalką będzie rozstawiona z nr. 13 Ukrainka Dajana Jastremska.