MKTG SR - pasek na kartach artykułów

LZS Narewka nadal na czele

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze LZS Narewka kontynuują dobrą passę zwycięstw. Na koncie mają ich już siedem i wciąż przewodzą w tabeli IV ligi. Krzysztof Jankowski
LZS Narewka nie bez trudu pokonał Hetmana Białystok 2:1, ale dzięki trzem punktom utrzymał pozycję lidera. O zwycięstwie ekipy Roberta Kądziora przesądziły gole rezerwowego - Mariusza Lasoty. Kolejną porażkę poniosła natomiast Puszcza Hajnówka, która przegrała u siebie ze Spartą 1951 Szepietowo 0:1.

Do przerwy zagraliśmy dość słabo, ale druga połowa była już całkiem niezła w naszym wykonaniu. Trzy punkty na pewno cieszą, bo w Hajnówce gra się zawsze bardzo ciężko - komentuje Robert Mioduszewski, trener Sparty.

Gospodarze zanotowali już siódmą porażkę w bieżących rozgrywkach.
- Ale prawie za każdym razem przegrywamy minimalnie i wynik jest na styku. Podobnie było także w ostatnim meczu. Mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Rywale natomiast wyszli w drugiej połowie z kontrą i strzelili gola - tłumaczy Paweł Łucyk, trener Puszczy.

Szkoleniowiec ekipy z Hajnówki nie mógł skorzystać tym razem z Piotra Pawluczuka, którego zmogło przeziębienie. Wśród gospodarzy zadebiutował za to nigeryjski obrońca - Goeffrey Nwokeji.

- I pokazał się z bardzo dobrej strony. Imponował ambicją i życzyłbym sobie, żeby każdy zawodnik z mojego zespołu zostawiał na boisku tyle zdrowia, co on - dodaje Łucyk.
Niewiele brakowało, a po minionej kolejce nastąpiłaby zmiana lidera, bowiem LZS Narewka bardzo długo męczył się z białostockim Hetmanem. Do przerwy był wynik bezbramkowy, ale sytuację zmieniło wprowadzenie w 60. minucie Lasoty. Rezerwowy zawodnik gospodarzy najpierw strzelił gola na 1:0, a trzy minuty przed końcem przesądził o zwycięstwie LZS.

- Nie wiem, dlaczego trener Narewki tak długo trzymał go na ławce. Widać było, że ten piłkarz jest bardzo groźny i wyróżniał się na tle kolegów. Wszedł na boisko pół godziny przed końcem i zdobył dwie bramki - komentuje obserwujący niedzielne spotkanie Jan Łotysz, trener Gryfa Gródek, z którym Narewka zmierzy się w najbliższej kolejce. - Na pewno będziemy musieli zwrócić na niego baczną uwagę w meczu z nami - dodaje.

Wyniki 9. kolejki

LZS Narewka - Hetman Białystok 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Lasota (78), 1:1 - Walenciej (79-samobójcza), 2:1 - Lasota (88).

Narewka: Wróblewski - Walenciej, Małyszko, Nawrocki, Andrzejewski, Speichler (15. Matela), Kożuszkiewicz, Hołownia, Skiepko (60.Dojlida), Makal (60. Lasota), Tomczyk (70. Gagacki).
Puszcza Hajnówka - Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Kowalczyk (74).
Puszcza: Brałkowski - D. Korowaj, Juszczyński, Woroniecki, Nwokeji, Langa (72. Bagrowski), Żabiński, Kicel, K. Korowaj, Sienkiewicz, Karpiuk.

Program 10. kolejki

29-30 września: Cresovia - Hetman T., Hetman B. - KS, Gryf - LZS, Znicz - Magnat, Włókniarz - Piast, Sparta A. - Pogoń, Sparta Sz. - Promień, Sokół - Puszcza.