Lotto Superliga. SBR Dojlidy Białystok - Petralana Bytom 1:3 i 3:2

opr. [email protected]
Tenisiści SBR Dojlidy Białystok grają w ćwierćfinale Lotto Superligi
Tenisiści SBR Dojlidy Białystok grają w ćwierćfinale Lotto Superligi Urszula Łobaczewska
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Lotto Superligi tenisiści stołowi SBR Dojlidy Białystok przegrali z Petralaną Polonią Bytom 1:3. W niedzielnym meczu wygrali w Bytomiu 3:2. Awans do strefy medalowej uzyskała Polonia Bytom.

Tenisiści stołowi SBR Dojlid Białystok przegrali z Polonią Bytom, przy własnych stołach 1:3. W niedzielnym rewanżu wygrali 3:2, ale to Polonia zagra o medale.

W pierwszym pojedynku pierwszego meczu zmierzyli się Wang Zeng Yi i Patryk Chojnowski. Pierwsze dwa sety zakończyły się wynikiem 11:9 – pierwszy na korzyść Patryka, drugi na korzyść Wandżiego. W secie trzecim rywal wyrobił sporą przewagę punktową, której nie udało się już nadrobić. Set czwarty był prawdziwym thrillerem, ale w grze na przewagi ostatecznie triumfował zawodnik Polonii.

Bardzo rozczarowujący był przebieg drugiego pojedynku. Asuka Machi po raz kolejny nie odnalazł się przy stole z Viktorem Broddem, ulegając mu 0:3.

Nadzieję Dojlid rozpalił ponownie Damian Węderlich, który zagrał znakomity pojedynek z Patrykiem Zatówką. Pierwszego seta wygrał bardzo pewnie, drugiego wymęczył na przewagi. W secie trzecim Damian zdobył tylko 3 punkty i ewidentnie popełnił wiele niewymuszonych błędów. Mimo to szybko się otrząsnął i domknął pojedynek w secie czwartym, wygrywając ostatecznie 3:1.

Przed szansą na wyrównanie wyniku stanął Wandżi. Chociaż jego pojedynek z Viktorem Broddem wyglądał lepiej niż w przypadku Asuki, to wynik końcowy był niestety ten sam. Szwed pokonał naszego zawodnika 3:0, zapewniając Polonii Bytom zwycięstwo w pierwszym z dwóch meczów ćwierćfinału Lotto Superligi.

„Jeśli chodzi o wrażenia z dzisiejszego meczu, to łatwiej będzie mi podzielić je na aspekt organizacyjny i sportowy. Pod względem organizacyjnym mecz bardzo się udał – na trybunach było około 500 osób, wśród nich sponsorzy, okoliczne kluby tenisa stołowego, władze miasta, ale też sporo osób, które widziałem po raz pierwszy. Rekordowa frekwencja bardzo mnie cieszy.
Znacznie gorzej wypadł dzisiaj aspekt sportowy. Przegrywamy po raz trzeci w tym sezonie z Bytomiem i jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Nie trafiliśmy z ustawieniem, ale nawet po tym, jak było już znane, miałem nadzieję na inny obrót spraw. Założyłem, że Damian wygra z Patrykiem Zatówką i miałem nadzieję, że Asuka lub Wandżi dołożą chociaż jedno oczko, żeby doprowadzić do debla. Tak się niestety nie stało. Wyjątkowo poza naszym zasięgiem był dzisiaj Viktor Brodd – grał pewnie, spokojnie i agresywnie, zaskakiwał siłą i umiejscowieniem ataku backhandowego. Będzie bardzo ciężko nadrobić dzisiejszą stratę na wyjeździe, ale zrobimy co w naszej mocy” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

W Bytomiu, w niedzielnym meczu białostocki zespół walczył, jak tylko mógł. Po trzech meczach wygrywał 2:1, po zwycięstwach Damiana Węderlicha z Patrykiem Zatówką 3:1 i Asuka Machi nad Patrykiem Chojnowskim 3:2.

Szczególnie ten drugi mecz był bardzo widowiskowy. Asuka Machi najpierw w czwartym secie miał cztery piłki meczowe, których nie wykorzystał. Natomiast w tie-breaku wykorzystał dopiero siódmą piłeczkę meczową. W tie-breaku Japończyk podniósł się przegrywając 1:3. Zdobył z rzędu cztery punkty, ale wtedy właśnie nie wykorzystał dwóch kolejnych szans. Dopiero przy stanie 5:5 wygrał decydująca piłeczkę.

Po tym meczu, i obliczeniach setów Polonia zapewniła sobie już awans do półfinału.
Na osłodę SBR Dojlidy pozostało zwycięstwo 3:2, gdyż po porażce Węderlicha z Broddem, trzeci punkt zdobył nasz debel Wandżi i Machi.

Petralana TTS Polonia Bytom - SBR Dojlidy Białystok 2:3

• Victor Brodd - Zeng Yi Wang 3:1 (7:11, 11:7, 11:7, 11:9)
  • Patryk Zatówka - Damian Węderlich 1:3 (8:11, 11:13, 11:7, 8:11)
  • Patryk Chojnowski - Asuka Machi 2:3 (5:11, 8:11, 11:7, 13:11, 5:6)
  • Victor Brodd - Damian Węderlich 3:1 (11:6, 9:11, 11:7, 12:10)
  • Chojnowski, Zatówka - Zeng Yi Wang, Machi 0:3 (9:11, 5:11, 8:11)

SBR Dojlidy Białystok – Petralana TTS Polonia Bytom 1:3

• Zeng Yi Wang – Patryk Chojnowski 1:3 (9:11,11:9,6:11,11:13)
  • Asuka Machi – Viktor Brodd 0:3 (9:11,4:11,4:11)
  • Damian Węderlich – Patryk Zatówka 3:1 (13:11,11:5,3:11,11:4)