MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liga Futbolu Amerykańskiego. Lowlanders Białystok lepsi od Tychy Falcons

Karol Potaś
Lowlanders Białystok wygrali drugi mecz w bieżącym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego Wojciech Wojtkielewicz
Po bardzo dobrej grze Lowlanders Białystok pokonali wysoko w delegacji Tychy Falcons 37:12. To drugie zwycięstwo zespołu z Podlasia w bieżącym sezonie.

Po dwóch porażkach na starcie sezonu odbudowaliśmy się. Tydzień temu rywal z Wyszkowa był słabszy i wygrana była formalnością. Natomiast z Falcons mieliśmy świadomość, że może być to trudny mecz i w pierwszej połowie takim był – opowiada Tomasz Żukowski, lider defensywy białostoczan.

Gracze Lowlanders, pamiętając ostatnie, przegrane domowe spotkanie z Falcons (jeszcze w sezonie 2017) podchodzili do spotkania na Śląsku bardzo skoncentrowani. Otworzyli wynik meczu przyłożeniem i podwyższeniem Bartka Trubaja (ten sam zawodnik jeszcze czterokrotnie udanie podwyższał i łącznie zdobył 11 oczek).

Gospodarze odpowiedzieli sześcioma punktami. Ale przed zejściem na przerwę dobrze dysponowany Amerykanin Za-chary Blair dorzucił dwa oczka do wyniku i przyjezdni prowadzili 9:6.

W drugiej odsłonie ekipa z Podlasia znacząco przyśpieszyła. Debiutanckie przyłożenie w barwach Lowlanders zdobył Konrad Mariański. Po przechwycie punkty z formacji obrony dorzucił Wojciech Pacewicz. W polu punktowym tyszan zameldowali się jeszcze Amerykanin Ryan Kasdorf i Tomasz Muśko. Gospodarze odpowiedzieli tylko raz i zespół z Podlasia wrócił ze Śląska z okazałym zwycięstwem 37:12.

– W drugiej połowie, szczególnie po przyłożeniu Wojtka Pacewicza, miałem wrażenie, że gospodarze byli trochę zrezygnowani. Z pewnością mieli świadomość, że przy tak dobrej naszej dyspozycji wyniku nie da się już odwrócić – kończy Żukowski.