Lech Poznań - Sparta Praga 0:1. Piłkarska Liga Mistrzów nie dla Lecha

Bartosz Bosacki popełnił fatalny błąd, który Lecha drogo kosztował
Bartosz Bosacki popełnił fatalny błąd, który Lecha drogo kosztował Wojciech Oksztol
Lech Poznań przegrał ze Spartą Praga 0:1 i nie zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu też lepsi byli Czesi, zwyciężając 1:0.

Po minimalnej porażce w Pradze kibice Lecha mieli nadzieję, że Kolejorz u siebie odrobi straty. Niestety, okazało się, że mistrz Polski jest w słabiutkiej formie i nie jest w stanie zagrozić Sparcie.

O odpadnięciu przesądził fatalny błąd Bartosza Bosackiego na początku drugiej połowy. Kapitan gospodarzy w niegroźnej sytuacji nie wybił piłki, a zamiast tego sfaulował Kadleca w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Z 11 metrów Krzysztofa Kotorowskiego zaskoczył Jiri Kladrubsky, grzebiąc już w 50. minucie szansę Polaków na awans do decydujacej rundy kwalifikacji LM.

Bosacki miał podwójnego pecha, bo w końcówce został wyrzucony z boiska, chociaż tym razem arbiter pomylił się, bo czerwoną kartkę powinien zobaczyć Sławomir Peszko. Za brutalne faule do szatni zostało odesłanych także dwóch zawodników gości - Matejovsky i Sionko.

Na pocieszenie Lechowi pozostała gra w IV rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej.