Słoń i Kwiat w BTL

Słoń i Kwiat w BTL

(uk)

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Słoń i Kwiat w BTL

Słoń i Kwiat w BTL ©btl.bialystok.pl

W nowym spektaklu Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek coś dla siebie znajdą i dzieci, i dorośli.
Słoń i Kwiat w BTL

Słoń i Kwiat w BTL ©btl.bialystok.pl

[galeria_glowna]
Bohatera spektaklu "Słoń i Kwiat" według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera poznajemy w dość trudnym momencie jego życia. Rodzi się i jest inny niż przeciętny słoń. Ma niewiele ponad 5 centymetrów z kawałkiem. Jego mama, zakłopotana kładzie go na płynący nurtem rzeki liść. I tak nasz bohater dociera do dżungli. Nie wie skąd się tam wziął, ani tego dlaczego i kto go wysłał. Wie jedynie, że chce stać się wielki.
Reżyserią i adaptacją spektaklu zajął się Robert Jarosz, muzykę skomponował Piotr Klimek, a twórcą scenografii jest Pavel Hubicka. W spektaklu pojawią się też multimedia Krzysztofa Kiziewicza. Muzykę na żywo zagra Robert Jurco. Na scenie zobaczymy trójkę aktorów: Dagmarę Sowę, Pawła Chomczyka i Michała Jarmoszuka.

- Patten prezentuje nam zbiór dziecięcych mitów na temat powstania dżungli - mówi Robert Jarosz, reżyser. - Całość jest opowiedziana bardzo dowcipnie, a dowcip ten podszyty jest filozofią. Coś dla siebie znajdzie każdy. I dziecko, i dorosły. To spektakl familijny. Zobaczymy perypetie małego słonia, który poznaje świat. Odkrywanie przeplata się tu z tworzeniem.
Poza tytułowymi Słoniem i Kwiatem na deskach teatru lalek zobaczymy też m.in. świnie, małpy, wróble, hienę i stadko dżdżownic.

- Wszystkie te postaci są wyjątkowe - zapewnia Paweł Chomczyk, tytułowy Słoń. - Kwiat się uwolnił i biega sobie swobodnie po dżungli. Lilia też by chciała, mimo że wiąże się to z szybszym starzeniem się. Dżdżownice wychodzą z ziemi wabione poezją głodnego wróbla, a hiena nazywa sama siebie królową dowcipu.

Spektakl obejrzeć będzie można już w niedzielę o godz. 13 w Białostockim Teatrze Lalek (ul. Kalinowskiego 1). Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Białegostoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz w ramach stypendium z budżetu MKiDN.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Poranny.pl poleca

Wideo