NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Gabin czy The Brand New Heavies, czyli mecz Włochy - Wielka...

  Gabin czy The Brand New Heavies, czyli mecz Włochy - Wielka Brytania na Pozytywne Wibracje Festival (zdjęcia)

  (dor)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Mia Cooper z Gabin porwała tłumy

  Mia Cooper z Gabin porwała tłumy ©Fot. Jerzy Doroszkiewicz

  Gabin dali słuchaczom Pozytywne Wibracje Festival mnóstwo dobrej zabawy i sami bawili się przy The Brand New Heavies. MEcz lounge vs acid jazz rozegrał się na dziedzińcu Pałacu Branickich.
  Mia Cooper z Gabin porwała tłumy

  Mia Cooper z Gabin porwała tłumy ©Fot. Jerzy Doroszkiewicz

  [galeria_glowna]
  "Doo Uap, Doo Uap…" i wszystko jasne. Tę piosenkę grała kilka lat temu każda szanująca się stacja radiowa i to był wszechświatowy hit. I słusznie. Bo pomysł na piosenkę prosty, acz niebanalny. A i Mia Cooper, aktualna wokalista Gabin, to osoba niezwykle pogodna i obdarzona mocnym głosem. No i świetnie bawiąca się na scenie. Słuchacze Pozytywne Wibracje Festival skakali i tańczyli jak szaleni. A sama Mia powiedziała nam, że w życiu nie występowała na takiej scenie, w takim pałacu i obiecała, że jeśli tylko organizatorzy zaproszą Gabin, na pewno wróci do Białegostoku.

  Niestety, nie obyło się bez zgrzytów. Rozbawiona publiczność musiała koczować na bruku ponad pół godziny zanim na występ zdecydowali się The Brand New Heavies zapowiadani przez Stanisława Trzcińskiego, pomysłodawcę festiwalu, jako największa gwiazda imprezy. Zespołowi nie można odmówić palmy pierwszeństwa w wykreowaniu mody na acid jazz, ale jazzu w ich muzyce o wiele mniej niż w Us3. 44-letnia N'dea Davenport ma niezły głos, a i sama grupa po kilkudziesięciu minutach zaczęła brzmieć bardzo przyzwoicie. Ale to chyba było za mało. Publiczność, przekonana przez wydawcę serii "Pozytywne Wibracje" w większości bawiła się znakomicie. Czy mecz zakończył się remisem? Moim zdaniem - wygrali Włosi.

  Nad wyraz grzeczna i uprzejma była nieliczna widownia podczas koncertu formacji FOX. Obdarzona niezłym głosem Natalia śpiewała coś po angielsku, zamieniając się z dziwnie brzmiącym Tomaszem Organkiem rolą wokalisty. Ale sama muzyka wydawała się być wykreowana na siłę, zaś wokalistom brakowało charyzmy.

  Na scenie pojawiła się także pochodząca z Białegostoku Monika Dryl. Niewiasta niezwykle urodziwa, o świetnym glosie i śpiewająca piosenki w zaskakujących aranżacjach - ma w swoim repertuarze nawet "płynie w nas gorąca krew" BAJM-u. Ale jej program bardziej pasowałby na festiwal piosenki aktorskiej, gdzie zresztą odnosi sukcesy, niż na festiwal pozytywnych wibracji. Wielu starszych słuchaczy uciekało na drugą stronę ulicy w poszukiwaniu filiżanki kawy.

  Sam pomysł na festiwal i wybór miejsca w połączeniu z potężną ilością ochroniarzy okazał się niezłą propozycją na wakacyjny weekend. Z pewnością kilkadziesiąt osób rzeczywiście przyjechało z Polski do Białegostoku i prawdopodobnie za rok czeka nas druga edycja. A w niej zmiany - jakie - przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama