Jagiellonia
  Białystok

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Rozwiń
  Jagiellonia
  Zwiń

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Jagiellonia po raz drugi z rzędu została wicemistrzem Polski. Kibice hucznie świętowali sukces białostockiej drużyny.

  Kino Forum. Włodek Pawlik Trio - America i Night in Calisia...

  Kino Forum. Włodek Pawlik Trio - America i Night in Calisia na żywo (zdjęcia, wideo)

  (dor)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Włodek Pawlik Trio zagrali materiał z płyty "America" i nieco więcej. Lider i kompozytor oraz Paweł Pańta i Cezary Konrad brzmieli jak muzyczna i duchowa jedność.
  Kino Forum. Włodek Pawlik Trio - America
  1/10
  przejdź do galerii

  Kino Forum. Włodek Pawlik Trio - America ©Jerzy Doroszkiewicz

  Mistrzowie wrócili. Tym razem nie w wielkiej sali opery, tylko w kinie Forum - idealnym dla bliskiego kontaktu i wzajemnego odczuwania swojej obecności. I mistrz ceremonii - Włodek Pawlik. Zgodnie z wymogami amerykańskiej sceny w błyszczącej marynarce, czerwonych skarpetkach i ze swoim zwykłym poczuciem humoru. Bo to wcale nieprawda, że tylko zły i głodny muzyk jest wiarygodny - Włodek Pawlik temu mitowi przeczy. Sukces nie odebrał mu radości grania, wręcz przeciwnie - dobre reakcje słuchaczy dodają energii.

  Ale skoro decyduje się na występy w triu - słychać, że muzycy po wyjściu ze studia nie przestali ćwiczyć. Znakomita praca sekcji rytmicznej Paweł Pańta - kontrabas i Cezary Konrad - bębny dowodzi, że panowie umieją się skupić, by kompozycje Włodka Pawlika zabrzmiały najlepiej jak można. Chociaż na koncertach skierowanych do nieco szerszej publiczności nie ma może miejsca na zbyt wymyślne improwizacje, jest za to fantastyczna interakcja pomiędzy muzykami. Nie zawsze to Włodek Pawlik różnicując tempo i dynamikę pobudzał do gry Konrada, czasem to Cezary podkręcał improwizującego Pawlika, by dawał z siebie jeszcze więcej. A kiedy wydawało się, że nie można grać już szybciej i bardziej gęsto, Cezary Konrad zaprzeczał tej tezie, by po chwili grając wyłącznie na swoim ulubionym hi-hacie pokazywać, że nie musi mieć baterii perkusjonaliów, by hipnotyzować.

  Podobnie Paweł Pańta, z każdą kolejną kompozycją rozkręcał się w improwizacjach, również wydobywając z potężnego instrumentu nad wyraz wirtuozerskie pasaże. A Włodek Pawlik, wzorem liderów, dokładał czasem tylko riff, czy kilka akordów z przyjemnością wsłuchując się w muzyczne harce swoich towarzyszy. Za to w lirycznym nokturnie według mistrza Paderewskiego bawił wytrawnych słuchaczy inteligentnie wplatanymi frazami. Wieńczący koncert "Funky-Punky" zabrzmiał z potęgą, przy której przeciętny zespół metalowy powinien natychmiast ulec autodestrukcji. "Night in Calisia" na bis z latynoskim finałem zamieniła się na scenie w prawdziwą fiestę. Słuchacze wychodzili z uśmiechami na twarzach, a ci którzy jeszcze nie mieli "Ameriki" na własność, mogli zdobyć ją za bardzo dobrą cenę, w dodatku z autografami Włodka Pawlika i Pawła Pańty. Cezary Konrad odpoczywał w tym czasie za swoim zestawem perkusyjnym, ale pozwalał sobie uścisnąć dłoń. Fantastyczny koncert.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.