Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Kultury Ulicy vol. 3: Porozmawiaj o hip-hopie. Konferencja z udziałem dziennikarzy muzycznych.

Adrian Kuźmiuk
Dni Kultury Ulicy vol. 3
Dni Kultury Ulicy vol. 3 Fot. mat. organizatora
"Beaty, rymy, życie - historia i kształt kultury hip-hop w Polsce i na Podlasiu" to konferencja przygotowana przez Białystok Fabryczny w ramach Dni Kultury Ulicy vol. 3. Na pytania dotyczące hip-hopu w Polsce będą odpowiadać m.in. Radek Miszczak i Andrzej Cala.

W piątek 21 maja o godz. 15 na wydziale historyczno-socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku w sali 108a odbędzie się konferencja "Beaty, rymy, życie - historia i kształt kultury hip-hop w Polsce i na Podlasiu".

Pojawi się na niej m.in. Radek Miszczak, dziennikarz, organizator i promotor licznych imprez hip-hopowych, współautor książki "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop". Będzie też drugi autor tego dzieła, czyli Andrzej Cala. Ten dziennikarz muzyczny ma na swoim koncie współpracę m.in. z redakcjami Aktivista, Ślizgu, Dziennika, Życia Warszawy, Klanu czy Machiny.

Konferencję poprowadzą Jan "Johnny " Wyspiański członek stowarzyszenia Białystok Fabryczny i Andrzej Bajguz, dziennikarz radiowy.

Natomiast wieczorem, o godz. 21, zaproszeni goście przeniosą się do Klubu Metro, gdzie zaprezentują swoje umiejętności przy adapterach. Na koncercie "Za młodzi na śmierć" posłuchamy również lokalnych DJ-ów. Będzie też breakdance.

Drugi dzień imprezy Dni Kultury Ulicy vol. 3, czyli sobota, to już koncerty składów hip-hopowych.

Na Rynku Kościuszki od godz. 16 będą występować:
Gomez/ Del - Dbaj o miłość,
Wieszocochodzi Crew (Te-Tris/ Pogo/EsDwa/DJ Tort)
Fabuła
PIH
Ten Typ Mes

- Chcemy pokazać ludzi, którzy są z Białegostoku, pozostali tu i robią coś dla tego miasta - mówi Radosław Puśko, prezes zarządu stowarzyszenia Białystok Fabryczny. - Większość zaproszonych przez nas artystów pochodzi stąd i promuje nasze miasto w całym kraju.

Na Rynku Kościuszki będzie można posłuchać również beatboxu, czy obejrzeć jak pracują mistrzowie graffiti oraz białostoccy freestylerzy.

Projekt mógł powstać dzięki współpracy stowarzyszenia Białystok Fabryczny, Uniwersytetu w Białymstoku Reformat, UCallThatLove, Białostockiego Ośrodka Kultury, całej białostockiej sceny hip-hopowej, a także programowi społecznemu "Żubr budzi Podlasie" oraz prezydentowi miasta. Są to osoby, bądź instytucje, które wsparły przedsięwzięcie finansowo, patronalnie bądź poświęciły czas na jego zrealizowanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny