Jagiellonia
  Białystok

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Rozwiń
  Jagiellonia
  Zwiń

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Jagiellonia po raz drugi z rzędu została wicemistrzem Polski. Kibice hucznie świętowali sukces białostockiej drużyny.

  KRUK. Szepty słychać po zmroku - nowy serial Canal Plus...

  KRUK. Szepty słychać po zmroku - nowy serial Canal Plus PREMIERA. Gdzie oglądać ONLINE za darmo? [zdjęcia, wideo]

  Zdjęcie autora materiału

  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  KRUK. Szepty słychać po zmroku - nowy serial Canal Plus już dostępny. Gdzie oglądać ONLINE za darmo? [zdjęcia, wideo]
  1/12
  przejdź do galerii

  KRUK. Szepty słychać po zmroku - nowy serial Canal Plus już dostępny. Gdzie oglądać ONLINE za darmo? [zdjęcia, wideo] ©Canal+

  W serialu Canal plus "Kruk. Szepty słychać po zmroku" będzie między innymi kołysanka o kruku z naszymi słowami - mówi Julita Charytoniuk z zespołu Południce.
  Co słychać w zespole Południce?

  Julita Charytoniuk, Południce: Ten rok zaczął się dość pracowicie. Miałyśmy w lutym koncert w Domu Kultury Kadr w Warszawie, śpiewałyśmy na festiwalu Underground/Independent. Na przełomie stycznia i lutego zajmowałyśmy się też muzyką do serialu o Podlasiu.

  Zobacz galerię

  Za chwilę cała Polska będzie miała okazję usłyszeć Wasze głosy w serialu, „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, którego akcja dzieje się w Podlaskiem


  Nie wiem, czy cała Polska, bo nie wszyscy mają telewizory (ja też nie mam). Serial startuje w najbliższą niedzielę w Canal +. Będzie sześć odcinków, premiera każdego w niedzielę, o godz. 21.30.

  Zobacz też Kruk. Szepty słychać po zmroku. Nowy serial Canal Plus już 18 marca. Zobacz mroczne zwiastuny [WIDEO]

  Jak tam trafiłyście?

  W ubiegłym roku zadzwonił do mnie Piotr Dzięcioł, producent serialu, z propozycją stworzenia muzyki do zwiastuna serialu. Okazało się, że dostał mój numer od dziennikarzy z radiowej Dwójki, gdzie czasem goszczę w audycji „Źródła”. Poprosił o wysłanie pieśni z Podlasia w wykonaniu Południc. Wiedziałam, że to jest serial o policjancie, który przyjeżdża na Podlasie i zajmując się sprawami zawodowymi, zaczyna załatwiać swoje osobiste sprawy sprzed lat. Wysłałam nasze nagrania a capella. Z robienia zwiastuna nic nie wyszło, ale za to odezwał się kompozytor muzyki do „Kruka”, Bartosz Chajdecki. Zaproponował, żeby Południce zaśpiewały do jego kompozycji.

  KRUK. Szepty słychać po zmroku - nowy serial Canal Plus już dostępny. Gdzie oglądać ONLINE za darmo? [zdjęcia, wideo]  Jak wyglądała praca nad muzyką?

  Bartosz przyjechał do Białegostoku, puszczał nam fragmenty swoich kompozycji, opowiadał jaki ma pomysł, o jaki efekt mu chodzi w każdym z utworów. Mniej więcej zdradził w jakich scenach pojawi się muzyka i w jakim ma być nastroju. Ponad tydzień uczyłyśmy się stworzonych przez niego melodii z zapisu nutowego, miałyśmy też nagrania muzyki. Kiedy już umiałyśmy melodie, próbowałyśmy na nich improwizować, dodawać drugi głos, sylaby, wyrazy. Bartosz był z nami w stałym kontakcie, bardzo nas motywował do pracy, wierząc w nasze możliwości głosowe bardziej niż my trzy razem wzięte. Kiedy podsyłałam mu robocze nagrania z prób, zazwyczaj mówił „Jest fantastycznie!” i sugerował co dalej mamy zrobić z konkretnym utworem, by brzmiał tak, jak sobie wyobrażał. Świetnie się z nim współpracowało.

  Julita Charytoniuk wraz z zespołem Południce nagrywała muzykę do serialu Canal plus "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Canal+


  Całość powstawała w studiu Rembrandt Radia Białystok. Wszystko nagrywałyśmy w kilku wersjach – wolniej, szybciej, z aranżacjami na smyczki albo bez. Już w studiu Bartosz mówił, jak mamy zaśpiewać, czy mają to być interpretacje mniej czy bardziej emocjonalne, czy mamy śpiewać z podziałem na głosy. W serialu będzie między innymi kołysanka o kruku. Słowa wymyśliłyśmy same i śpiewamy je w gwarze.  Kto konkretnie wziął udział w nagraniach głosów?

  Magda Wieremiejuk, Maria Żynel i ja.

  Na co widzowie powinni zwracać uwagę?

  Na treść. W pewnych scenach będzie pojawiała się muzyka i wtedy można zwrócić uwagę na pojawiające się głosy czy dźwięki.

  Wasza płyta „Południce/Elektronice” łącząca śpiew i muzykę elektroniczną była była sporym wydarzeniem artystycznym, będzie kontynuacja?

  Raczej nie. Ten pomysł jest już dawno za nami i nie wracamy do tego.

  Sprawdź Filmy, które powstały w naszym regionie [QUIZ]

  To chyba najlepsza pora, żeby nagrać coś nowego?

  Pewnie kiedyś to nastąpi, ale musimy mieć koncepcję. Najłatwiej byłoby nagrać płytę a capella, tylko myśląc o niej zadaję sobie pytanie – kto takiej płyty będzie słuchał, czy taka płyta nie byłaby wyłącznie pamiątką dla nas samych? Myślę, że nasi słuchacze po sukcesie poprzedniego i jedynego wydawnictwa „Południce/Elektronice” (2012 r.) spodziewają się czegoś bardziej „rozrywkowego” niż samo śpiewanie. Może kiedyś przyjdzie czas na płytę. Może zdecydujemy się na samo śpiewanie. Czas pokaże.

  Kto jeszcze wchodzi w stały skład Południc oprócz trójki, która nagrywała muzykę do „Kruka”?
  Anna Błachno i Urszula Komsta.

  Premierowe odcinki KRUK. Szepty słychać po zmroku na ekranie Canal+ w każdą niedzielę, od 18 marca o godz. 21:30. Po emisji na antenie serial dostępny będzie w nc+ GO. Produkcja będzie emitowana także w technologii 4K na kanale Canal+ Now, w te same dni i godziny, co premierowe nadania odcinków serialu w CANAL+.  Ty tu nie wejdziesz. Teatr Dramatyczny

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.