JUWENALIA
  BIAŁYSTOK

  Juwenalia rozpoczęte!

  Rozwiń
  Dzień Teatru Publicznego w Białymstoku. 12 maja bilety do...

  Dzień Teatru Publicznego w Białymstoku. 12 maja bilety do teatrów i opery kupimy za 3 zł. Będą kolejki [FOTO, WIDEO]

  Marta Gawina

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  To będzie wielki dzień dla miłośników wielkiej sztuki. Białostocki Teatr Lalek, Opera i Filharmonia Podlaska oraz Teatr Dramatyczny proponują 12 maja wyjątkowe spektakle w wyjątkowej cenie. 300 groszy za bilet.
  Dzień Teatru Publicznego w Białymstoku. 12 maja bilety do teatrów i opery kupimy za 3 zł. Będą kolejki [FOTO, WIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Wojciech Wojtkielewicz

  Akcja organizowana jest w Białymstoku już po raz czwarty. Tak najważniejsze instytucje kulturalne w naszym mieście świętują Dzień Teatru Publicznego. W tym roku odbędzie się on 12 maja. Tego dnia będzie można kupić bilet i wybrać się na spektakl za zaledwie 3 zł.

  W Białostockim Teatrze Lalek widzowie obejrzą „Słomkowy kapelusz”. Przedstawienie zostanie zaprezentowane o godz. 17.00. Sprzedaż biletów ruszy o godz. 11.30.

  - Myślę, że żaden z widzów się nie zawiedzie i spędzi z nami miłe popołudnie. BTL tym spektaklem pokazuje jak wielki potencjał tkwi w zespole artystycznym. Śpiewamy, tańczymy, gramy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatr Lalek.

  W Teatrze Dramatycznym widzowie będą mogli obejrzeć „Ożenek” Nikołaja Gogola. Sprzedaż biletów rozpocznie się o godz. 11, przedstawienie o godz. 19. - To bodajże najstarszy spektakl, który znajduje się na afiszu naszego teatru. Kawałek dobrej klasyki, dlatego zapraszam bardzo serdecznie - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

  Z kolei Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza o godz. 14 na musical „Upiór w operze”. Sprzedaż biletów ruszy o godz. 9.
  - Mamy ogromną przyjemność zaprosić na szlagier. Nie tylko nasz, ale teatru świata. Zapraszamy na musical wszech czasów. To jedyna taka okazja, by za 300 groszy przyjść na wspaniałe, bajeczne widowisko - mówi Joanna Dolecka, rzeczniczka OiFP. Zaznacza, że chętni, którzy przyjdą po bilety, pewnie będą stać w długiej kolejce. - Za co przepraszamy, ale wiemy, że wynagrodzimy to świetnym spektaklem - dodaje Joanna Dolecka.

  Co ważne, każdy widz będzie mógł kupić dwa bilety w tej wyjątkowej cenie. Sprzedaż biletów będzie prowadzona wyłącznie w kasach teatrów i Opery. Widzowie nie będą mieli możliwości dokonywania wcześniejszych rezerwacji ani przedsprzedaży. Na spektakle nie będzie prowadzona sprzedaż biletów online.

  - Cieszę się, że razem możemy obchodzić dzień teatru. Wszystkie nasze instytucje: oba teatry i opera to nie tylko widzowie, którzy uczestniczą w naszych spektaklach. To również są wodzowie, którzy często po takim spektaklu korzystają z komunikacji miejskiej, restauracji, hotelu, ze wszystkich dóbr, które prezentuje to miasto i region. To są wodzowie z całej Polski, także z zagranicy - dodaje Damian Tanajewski, dyrektor OiFP.
  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.