Koszykówka. Żubry Chorten Białystok przekroczyły 100 punktów w meczu z Lublinianką

Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok pokonali ostatni zespół w tabeli drugiej ligi Lubliniankę Basketball Lublin aż 101:67. Białostoczanie, trenowani przez Krzysztofa Kalinowskiego, są na trzecim miejscu w tabeli drugoligowych rozgrywek. Czwarty jest Tur Basket Bielsk Podlaski, a obie nasze drużyny mają zdobytych po 32 pkt.

Wynik meczu z ostatnią w tabeli Lublinianką Basketball Lublin mógłby sugerować wręcz o spacerku białostoczan. Tak jednak nie było. Koszykarze Żubrów Chorten Białystok zagrali bardzo dobrą końcówkę trzeciej kwarty i czwartą, przesądzając o swoim zwycięstwie.

Pierwsza i druga kwarta była wyrównana. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego objęli w czwartej minucie prowadzenie po trafieniu Szymona Jaworskiego 10:8. Nie potrafili jednak odskoczyć od rywali, którzy nieoczekiwanie w 15 minucie wygrywali 37:31. Sześć punktów przewagi gospodarzy Żubry bardzo szybko zniwelowały i na przerwę schodziły wygrywając 42:39.

Przełom w spotkaniu nastąpił w drugiej części trzeciej kwarty, gdy Żubry uzyskały już większą przewagę 68:55. W czwartej kwarcie nastąpiła już deklasacja gospodarzy. Na 42 sekundy przed końcem spotkania Patryk Milewski przekroczył granicę stu punktów ustalając wynik spotkania na 101:67 dla Żubrów Chorten.

Lublinianka Basketball Lublin - Żubry Chorten Białystok 67:101 (25:27, 14:15, 16:26, 12:33)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 11, Michał Bombrych 7, Szymon Jaworski 19, Andrzej Misiewicz 15, Arkadiusz Zabielski 21, Jakub Więcko 5, Patryk Milewski 15, Bartosz Strażewicz 1, Mateusz Niewiński 7, Paweł Tryupus, Paweł Kosobudzki, Daniel Kamiński.