Korona Kielce zremisowała z trzecioligowcem

Jacek Markiewicz strzelił w sparingu gola dla Korony
Jacek Markiewicz strzelił w sparingu gola dla Korony Fot. Wojciech Oksztol
Pierwszy przeciwnik Jagiellonii Białystok w rundzie wiosennej ekstraklasy - Korona Kielce, zremisował na zakończenie obozu w Kleszczowie z tamtejszą Omegą 2:2.

Nie ma nic dziwnego w tym, że nie pokonaliśmy trzecioligowców. To był ciężki obóz, podczas którego pracowaliśmy nad siła i wytrzymałością i byliśmy już trochę zmęczeni - tłumaczy były jagiellończyk Jacek Markiewicz, który strzelił z rzutu karnego pierwszego gola dla kielczan. -

Pocieszające jest to, ze potrafiliśmy wyciągnąć wynik z 0:2, a mieliśmy nawet okazje, by zwyciężyć - dodaje.

Omega prowadziła do przerwy 2:0 po golach Huberta Górskiego. W drugiej połowie najpierw trafił Markiewicz, a wynik ustalił w 84. minucie Paweł Kaczmarek.

Obok Markiewicza w Koronie wystąpiło trzech innych zawodników, w przeszłości związanych z Jagą: Dariusz Łatka, Paweł Sobolewski i Pavol Stano. W Omedze grał kolejny eksjagiellończyk Rafał Bałecki.

Białostoczanie zagrają z kielczanami 27 lutego we lidze, a w marcu dwukrotnie zmierzą się z nimi w ćwierćfinale Pucharu Polski.