Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klasy patronackie w Zespole Szkół Technicznych w Białymstoku. Uczniowie z szansą na zatrudnienie w czołowych firmach

PS
Najlepsi uczniowie klas patronackich będą mogli liczyć nie tylko na praktyki zawodowe, ale też na zatrudnienie.
Najlepsi uczniowie klas patronackich będą mogli liczyć nie tylko na praktyki zawodowe, ale też na zatrudnienie. Piotr Suszczyński
W Zespole Szkół Technicznych im. gen. Andersa w Białymstoku powstaną klasy patronackie. Uczniowie tej szkoły będą mogli m.in. odbyć praktyki zawodowe a nawet po zakończeniu nauki zatrudnić się w jednej z firm - SaMASZ lub PSS Społem Białystok.

- Klasa patronacka zostanie objęta patronatem konkretnej firmy. Nasi uczniowie będą więc mogli liczyć nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego. Najlepsi absolwenci z wysokimi wynikami otrzymają także szansę na zatrudnienie w firmie, w której uczęszczali na praktyki - mówi dyrektor Renata Frankowska.

We wrześniu br. powstaną w sumie 3 takie klasy (30 miejsc każda). Będą one objęte tzw. dualnym modelem kształcenia. - Uczeń w ramach zajęć szkolnych będzie mógł poznawać teorię w naszej placówce i jednocześnie uczęszczać na praktyki w zakładzie pracy patrona - tłumaczy Renata Frankowska.

Zobacz też: Białystok. Michał Gerasimiuk z II LO najlepszym anglistą w kraju

Pierwsze klasy patronackie powstaną we wrześniu tego roku i otrzymają wsparcie od firm SaMASZ oraz PSS Społem Białystok. Klasy będą kształciły uczniów ZST w zawodach technik, mechanik, operator obrabiarek skrawających, kucharz i piekarz.

- Nasza współpraca z ZST w Białymstoku trwa już 2 lata. Cieszę się, że możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu - mówi prezes Zarządu PSS Społem Białystok, Mieczysław Dąbrowski. - Dzięki takim klasom uczniowie będą mogli u nas zdobywać doświadczenie i równocześnie poznawać środowisko pracy. Jestem zdecydowanym zwolennikiem takiego właśnie modelu praktyk - przyznaje prezes.

Polecamy: Waszym zdaniem. Najbardziej niebezpieczne dzielnice Białegostoku. Czy w naszym mieście jest bezpiecznie?

Pomysł pochwala również wiceprezes SaMASZ, Jacek Stolarski: - W związku z utworzeniem nowego zakładu w Zabłudowiu, będziemy mogli zapewnić uczniom ZST wiele szkoleń i udostępnić podczas praktyk nowoczesne maszyny. Liczę, że wszyscy na tym skorzystamy, a współpraca ze szkołą będzie owocna - mówi.

Do obecnych patronów wkrótce dołączy też fabryka mebli Forte z Ostrowii.

Sokólczan z Urban Exploration fascynują miejsca posiadające ciemną i przerażającą historię - stare domy, ruiny dworów, wraki od lat nieużywanych wagonów kolejowych. - Na opuszczonych terenach znajdowaliśmy różne skarby, ale nigdy ich stamtąd nie wynieśliśmy - mówią eksploratorzy.Więcej przeczytasz w naszym serwisie PLUS pod tym linkiem: Urban Exploration Sokółka. Odwiedzają nawiedzone domy i szpitale psychiatryczneCZYTAJ TEŻ:Opuszczone miejsca na Podlasiu. Fabryki, domy, budynki gospodarcze (zdjęcia)Kary za grzechy - jakie są najcięższe? Lista kar za grzechy w piekle

Urban Exploration Sokółka. Odwiedzają nawiedzone domy i szpi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny