Klasa okręgowa. Ostatnia drużyna w tabeli MKS Mielnik zatrzymała lidera Turośniankę Turośń Kościelna

Piłkarze Turośnianki Turośń Kościelna stracili pierwsze punkty w nowym sezonie klasy okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Seria zwycięstw Turośnianki Turośń Kościelna została przerwana w dziewiątej kolejce klasy okręgowej. Po ośmiu wygranych spotkaniach Turośnianka zremisowała na wyjeździe 3:3 z MKS Mielnik, który w tabeli zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 5 punktów.

Turośnianka Turośń Kościelna w 22 minucie prowadziła już w Mielniku 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył Maciej Kondracki w 5, 9 i 22 minucie. Mielnik jeszcze przed przerwą strzelił dwa gole łapiąc kontakt z rywalem. Strzelcem obu bramek był Daniel Krasucki. Na kwadrans przed końcem Jakub Weremijewicz doprowadził do wyrównania. Wynik przez ostatni kwadrans spotkania nie zmienił się i w Mielniku mieliśmy niespodziankę: ostatni w tebli Mielnik zremisował z liderem z Turośni Kościelnej 3:3.

Drugi w tabeli Orzeł Kolno pewnie wygrał na wyjeździe z Piastem Białystok 5:0.

Wyniki 9. kolejki
Pomorzanka Sejny - KS Gródek 4:1 (1:0). Foroncewicz 37, Macianis 71, Mickiewicz 90, Zackiewicz 69 - Owerczuk 75.
Sparta Augustów - Biebrza Goniądz 4:1 (2:1). Łada 61, Stasiński 10, Niedźwiecki 89, Chrzanowski 18 samobójcza - Chrzanowski 25.
Sokół 1946 Sokółka - LZS Krynki 3:1 (0:1). Kondraciuk 50, Szoda 84, Czopor 90 - Zatorka 17.
Piast Białystok - Orzeł Kolno 0:5 (0:4). Banach 2, Brzeziński 40, Ruchała 42, Zadroga 47, Worona 5 samobójcza.
MKS Mielnik - Turośnianka Turośń Kościelna 3:3 (2:3). Krasucki 28, 45, Weremijewicz 75 - Kondracki 5, 9, 22.
Rudnia Zabłudów - Pionier Brańsk 1:2 (1:1). Zimnoch 45 - Karwowski 58, Kosiński 31.
Puszcza Hajnówka - Konar Kora Korycin 4:0 (3:0). Kicel 49, Kraszewski 43, Weremczuk 22, 27.
GKS Stawiski - Pogoń Łapy 4:1 (2:0). Kiciński 41, 65, 82, Martysiuk 12 - Kalinowski 51.