Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i mistrzostwa Polski w siatkówkę i pingponga

Bartosz Zrajkowski, [email protected], tel. 85 682 23 95
Walka między drużynami była naprawdę zacięta
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz drugi zorganizowało mistrzostwa Polski w piłce siatkowej i tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był w Hajnówce. Archidiecezja Tarnowska okazała się najlepszym zespołem.

W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn żeńskich i dziewięć męskich. Tenisiści stołowi rywalizowali w trzech kategoriach: młodzież gimnazjalna, szkoły średnie oraz w kategorii open.

W sumie do Hajnówki przybyło ponad dwieście osób. Ze względu na ogromne zainteresowanie zawody rozgrywane były w trzech hajnowskich szkołach. Zmagania dziewcząt można było śledzić w Zespole Szkół nr 3, zaś chłopców w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego i I Liceum Ogólnokształcącym.

Sobotnie mecze poprzedziła msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Mistrzowski turniej w każdej ze szkół rozpoczął się o godzinie 10. Po zaciętej rywalizacji już przed południem znane były pierwsze pary półfinałowe dziewcząt i chłopców.

Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Diecezja Zamojsko-Lubaczewska, która wygrała z Archidiecezją Poznańską 2:0 (25:19 i 25:11).

O pierwsze miejsce grały kobiece drużyny: Diecezja Tarnowska z Archidiecezją Krakowską. Wygrała Diecezja Tarnowska 2:1 (18:25, 25:16, 15:11).

Z kolei trzecie miejsce wśród mężczyzn wywalczyła Diecezja Legnicka, wygrywając z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską 2:0 (25:20 i 26:24)

Pierwsze zajęli zawodnicy Diecezji Tarnowskiej, którzy zwyciężyli z Archidiecezją Częstochowską 2:1 (25:21, 16:25, 15:10).

Turniej

Patronat nad całą imprezą objęły władze Hajnówki. Uroczyste zamknięcie turnieju odbyło się w ZS z DNJB, a puchary i medale wręczył burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak.

- Organizacja turnieju nie jest przypisywana jednorazowo do danej miejscowości. Jeśli finanse pozwolą będziemy chcieli zorganizować następną edycję mistrzostw - mówi ks. Krzysztof Dobrogowski, organizator turnieju. - Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, ile zespołów wystartuje, dlatego nie zamykaliśmy drzwi dla ewentualnych spóźnialskich. W poprzedniej edycji były dwie, trzy drużyny, które odstawały umiejętnościami, teraz wszystkie grają na zbliżonym poziomie. Wyniki tak mocno się nie różnią. Widać zaangażowanie i walkę.