Kamil Grosicki dał zwycięstwo. Polska - Finlandia 2:1

Kamil Grosicki w 56. minucie spotkania ustalił wynik spotkania.
Kamil Grosicki w 56. minucie spotkania ustalił wynik spotkania. fot. Archiwum
Polska pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Finlandię 2:1 w meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 21. O wygranej biało-czerwonych przesądził gol napastnika Jagiellonii Białystok Kamila Grosickiego w 56. minucie spotkania.

Polacy przystąpili do meczu bez dwóch podstawowych zawodników - Patryka Małeckiego i Grzegorza Krychowiaka, których z gry wyeliminował nadmiar żółtych kartek. Jak się okazało, rolę lidera wypełnił Grosicki, który już w pierwszej połowie często nękał bramkarza rywali.

Biało-czerwoni objęli prowadzenie po strzale Kamila Glika tuż przed przerwą. Niestety, krótko po niej stracili bramkę, ale pięć minut po tej sytuacji błysnął Kamil Grosicki, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Wynik: Polska - Finlandia 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Glik (44), 1:1 - Pukki (51), 2:1 - Grosicki (56).

Polska: Szczęsny - Gancarczyk, Sadlok, Glik, Marciniak, Grosicki (89. Siebert), Borysiuk, Cetnarski, Rybus, Chałas (72. Wodecki), Sobiech (90. Wilczek).

Liechtenstein - Hiszpania 0:4.