Jagiellonia zdemolowała Ruch Chorzów 6:0 (zdjęcia, wideo)

(kw)
Dani Quintana strzela gola na 2:0 dla Jagiellonii
Dani Quintana strzela gola na 2:0 dla Jagiellonii Wojciech Wojtkielewicz
Tak wysoko Jagiellonia Białystok nie wygrała w ekstraklasie jeszcze nigdy. Po znakomitym meczu żółto-czerwoni rozbili u siebie Ruch Chorzów 6:0.

Bohaterem Jagi był Dani Quintana. Hiszpan strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.

- To nie jest tak, że Quintana wykorzystał naszą słabość. To po prostu jeden z najlepszych zawodników w naszej ekstraklasie - przyznał przed kamerami Canalu + piłkarz Ruchu Łukasz Janoszka.

Osłabiona ekipa Niebieskich popełniała karygodne błędy i zapłaciła za to słono. Zaczęło się już w 19. minucie, kiedy wybijający piłkę Piotr Stawarczyk trafił w swego bramkarza Krzysztofa Kamińskiego, a z prezentu skorzystał Mateusz Piątkowski, z bliska trafiając do siatki.

Ruch jeszcze nie otrząsnął się, a już było 2:0. Po raz pierwszy chorzowianom we znaki dał się Quintana, ośmieszając defensywę gości i ładna podcinką a la Tomasz Frankowski zaskakując Kamińskiego.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 6:0 (źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news)

O ile do przerwy Ruch nie prezentował się źle, to druga połowa w jego wydaniu była katastrofą. Już w 49. min. Quintana dostał podanie od Dawida Plizgi i z 20 metrów uderzył tuż przy słupku.

Potem Hiszpan zaczął asystować kolegom. Najpierw idealnym podaniem obsłużył Macieja Gajosa, a potem dwukrotnie Bekima Balaja. Gol Albańczyka w doliczonym czasie gry dał mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Albańczyk ma już na koncie pięć trafień.

- Nie będziemy z radości fruwać nad Białymstokiem, bo już w czwartek czeka nas mecz w Bielsku Białej - ocenił trener Jagi Piotr Stokowiec.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 6:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Mateusz Piątkowski (19), 2:0 Dani Quintana (21), 3:0 Dani Quintana (49), 4:0 Maciej Gajos (54), 5:0 Bekim Balaj (64), 6:0 Bekim Balaj (90+2).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Bartłomiej Babiarz, Grzegorz Kuświk.

Sędzia: Tomasz Raczkowski (Warszawa). Widzów 6 008.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Jakub Tosik, Michał Pazdan, Ugochukwu Ukah, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Maciej Gajos, Karol Mackiewicz (46. Tomasz Bandrowski), Dani Quintana, Dawid Plizga (70. Paweł Drażba) - Mateusz Piątkowski (59. Bekim Balaj).

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Michał Helik, Piotr Stawarczyk, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński - Łukasz Janoszka, Pavel Sultes (60. Jakub Kowalski), Łukasz Surma, Łukasz Tymiński (46. Grzegorz Kuświk), Kamil Włodyka - Maciej Jankowski (80. Mateusz Kwiatkowski).