Jagiellonia - Leicester City 4:1. Popis Grosika i Franka

(ted)
Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki znowu strzelają
Przebywająca na zgrupowaniu w Radenci Jagiellonia Białystok wygrała sparing z Leicester City 4:1. W meczu z piątą drużyną angielskiej Championship po dwa gole strzelili Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki.

- To był dobry sparing, bo mogliśmy się sprawdzić z klasową drużyną, w składzie której nie brakuje solidnych piłkarzy - podsumowuje Michał Probierz, trener Jagi.

W pierwszej połowie prowadzenie dla białostoczan zdobył Kamil Grosicki. Riposta rywali była niemal natychmiastowa, lecz dwie minuty później na 2:1 ponownie podwyższył Grosik.

W drugiej połowie swoje szanse miała jedna i druga drużyna. Skuteczniejsi byli jednak żółto-czerwoni, którzy za sprawą Frankowskiego strzelili w 66. minucie trzeciego gola. Franek dobił rywali tuż przed końćem, ustalając wynik spotkania na 4:1.

- Czy spodziewałem się pogromu tak uznanej firmy, jak Leicester? Mnie nie interesuje przeciwnik. Patrzę pod kątem swojego zespołu, a w naszej grze wciąż są denerwujące przestoje, które musimy wyeliminować. Za dużo czasu przesypiamy - podsumowuje Probierz.

wynik
Jagiellonia Białystok - Leicester City 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Grosicki (30), 1:1 - Campbell (32), 2:1 - Grosicki (35), 3:1 - Frankowski (66), 4:1 - Frankowski (89).

Jagiellonia (I połowa): Sandomierski - Lewczuk, Skerla, Józefiak, Lato, Kupisz, Hermes, Bogusławski (17. B. Pawłowski), Kascelan, Maycon, Grosicki.

Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Norambuena, Gogol, Cionek, Klepczarek, J. Pawłowski, Grzyb, Bogusławski, Lato, Burkhardt, Frankowski.

Leicester (I połowa): Logan - Neilson, Vitor (22. Morrison), Parkes, Berner, Kermorgant, Verma, N'Guessan, Oakley, Fryatt, Campbell.

Leicester (II połowa): Weale - Zverotic, Hobbs, Morrison, Kennedy (66. Mansour), Adams (66. John), King, Dyer (66. Schlupp), Wellens, Howard, Crncic.