Jagiellonia - Lech Poznań 3:1

na podst. jagiellonia.pl
Mariusz Gogol jest kapitanem drużyny grającej w Młodej Ekstraklasie i także podporą kadry narodowej do lat 17, prowadzonej przez Michała Globisza fot. Archiwum
Młoda Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zwycięstwem 3:1 z Lechem Poznań rozpoczęła rundę rewanżową.

Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Michał Fidziukiewicz, a jedną Michał Twardowski.

Inauguracyjne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Sławomira Kopczewskiego. Już w 5. minucie ładnie prawą stroną w pole karne rywala przedarł się Michał Twardowski, po czym starał się do grać do wychodzącego na czystą pozycję Michała Fidziukiewicza, lecz jego podanie ręką zatrzymał obrońca Lecha i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Fidziukiewcz. W 30. minucie powinien być remis. Fatalnie w naszym polu karnym interweniował Marcin Pacan, wybijając piłkę wprost pod nogi Gordana Golika. Pomocnik Lecha mijając naszego bramkarza został przez niego sfaulowany i arbiter po raz drugi wskazał na rzut karny, tym razem dla gości. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Łukasz Białożyt, po czym uderzył pałsko po ziemi w prawy róg, czyli dokładnie tam gdzie rzucił się Maciej Majewski, który odbijając piłkę do boku naprawił błąd swój i Pacana sprzed kilkudziesięciu sekund.

Po zmianie stron w 55. minucie Bartosz Sulkowski zagrał Twardowskiego, który mimo ostrego kąta uderzył z trzech metrów i piłka po rękach Jasmina Buricia wpadła do siatki. W 76. minucie ładnym płaskim uderzeniem z linii pola karnego kontaktową bramkę dla Lechitów zdobył Kamil Szczepański. Trener gości widząc szansę doprowadzenia do remisu natychmiast dokonał dwóch zmian, jednak ostatnie słowo należało do żółto-czerwonych. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik po rzucie rożnym strzałem głową ustalił Fidziukiewicz.