Jagiellonia gra w poniedziałek z Cracovią

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 85 748 95 31
Jest spora szansa na to, że Michał Pazdan (przy piłce) wróci do składu Jagiellonii na poniedziałkowy mecz z Cracovią Kraków Anatol Chomicz
Jagiellonia środowe zwycięstwo 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk okupiła kontuzjami kluczowych zawodników. Najgorzej jest w przypadku kapitana zespołu Rafała Grzyba, którego czeka kilkutygodniowa pauza.

Mam złamany najmniejszy palec prawej stopy. Nie wiem jeszcze, ile potrwa przerwa, bo to zależy od tego, jak szybko kość będzie się zrastać. Na pewno jednak nie będę grał przez minimum dwa tygodnie - mówi Grzyb.

O tym, jak ważną postacią zespołu Piotra Stokowca jest jego kapitan świadczy druga połowa środowej potyczki z Lechią. Przy nieobecności Grzyba, który po kontuzji opuścił plac gry w przerwie i braku chorego Michała Pazdana, druga linia białostoczan praktycznie nie istniała i rywale osiągnęli momentami ogromną przewagę.

- Szkoda, że nie udało nam się dowieźć prowadzenia 2:0 do końca, ale i tak nie ma tragedii. Przecież teraz to Lechia musi odrabiać straty w rewanżu, a nikt nie powiedział, że w Gdańsku nie zdobędziemy bramki - zauważa białostocki pomocnik.

Grzyba zabraknie w poniedziałkowym starciu ligowym w Krakowie z Cracovią, potem u siebie z Koroną Kielce i w pucharowej potyczce w Gdańsku, do której dojdzie 25 marca.

Na szczęście Jaga wystąpi pod Wawelem dopiero w poniedziałek, a do tego czasu powinien już być zdolny do gry Pazdan, którego zmogła infekcja wirusowa. Jest też szansa, że uraz nogi zdąży wyleczyć lewy obrońca Jonatan Straus, który - podobnie jak Grzyb - kontuzjowany zszedł w środę z boiska w przerwie meczu z Lechią.

A na czoło spotkań 26. kolejki ekstraklasy wysuwa się polski klasyk: Legia Warszawa - Wisła Kraków. Niestety, zostanie on rozegrany przy pustych trybunach, bo obiekt w stolicy został zamknięty po burdach w czasie spotkania legionistów z Jagą.