Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2. Gajos nie wykorzystał karnego (zdjęcia)

Kuba Seweryn, (ren)
Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin
Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin Andrzej Zgiet
Jagiellonia Białystok, już bez Tuszyńskiego i Dzalamidze, przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia zaczęła bardzo dobrze. Już w 12. minucie po miękkiej centrze Vassiljeva świetnie w polu karnym zachował się Sekulski, który mógł uderzać, ale jeszcze zgrał piłkę głową do lepiej ustawionego Gajosa, który głową z bliska pokonał Forenca!

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 63. minucie Papadopulos dostał bardzo dobre prostopadłe podanie w pole karne i wygrał pojedynek z Drągowskim! Jakby tego było mało, trzy minuty później fatalne krycie po rzucie rożnym dla Zagłębia zaowocowało strzałem głową Rakowskiego. Piłkę odbił Drągowski, ale zdaniem sędziego zrobił to już w bramce.

Losy spotkania mogły się jeszcze odwrócić. W 83. minucie, po podaniu Grzelczaka, Gajos został przewrócony przez Forenca! Sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy podyktował rzut karny. Niestety, Gajos uderzył wysoko nad bramką.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2

Bramki

12′ Maciej Gajos
63′ Michal Papadopulos
66′ Adrian Rakowski

Żółte kartki

Jagiellonia Białystok:
61′ Piotr Tomasik
75′ Bartłomiej Drągowski

Zagłębie Lubin:
67′ Adrian Rakowski
70′ Michal Papadopulos