Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 0:4

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 85 748 95 31
Juniorzy starsi i młodsi Jagiellonii Białystok nie będą dobrze wspominać starć ze Stomilem. W czterech spotkaniach z ekipą z Olsztyna żółto-czerwoni ugrali ledwie punkt. Andrzej Zgiet
Bardzo ważne spotkanie przegrali juniorzy starsi Jagiellonii Białystok, ulegając na wyjeździe Stomilowi Olsztyn 0:4. Także pozostałe białostockie ekipy doznały goryczy porażki.

Szkoda meczu w Olsztynie, ale chłopcy grają w maju już ósmy raz i to praktycznie bez ławki rezerwowych. Mieli prawo być zmęczeni - tłumaczy swoich podopiecznych trener Dariusz Bayer.

Jagiellończycy mieli jeszcze realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca i walkę o medale mistrzostw Polski. Musieli jednak wygrać w Olsztynie.

- Zaczęło się źle, od nieprawdopodobnego rzutu karnego dla Stomilu, z gatunku tych z kapelusza. Ale nie chcę zwalać porażki na tę jedną sytuację. Do przerwy mieliśmy takie okazje bramkowe, że aż chwytałem się za włosy i myślałem, że z rozpaczy rozbiję głowę o ławkę rezerwowych. Trzeba było je wykorzystać i wszystko mogło potoczyć się inaczej - dodaje Bayer.

Zamiast wyrównania goście tuż przed przerwą stracili drugą bramkę, a po zmianie stron byli już tylko tłem dla ekipy z Olsztyna, ponosząc dotkliwą porażkę, która w praktyce wyklucza zajęcie pierwszego miejsca.

W Olsztynie zacięty mecz ze Stomilem stoczyli też juniorzy młodsi Jagiellonii, przegrywając 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gospodarzy po godzinie gry Artur Siemaszko.

0:1, ale u siebie, przegrali też juniorzy młodsi MOSP-Jagiellonii, ulegając rówieśnikom z UKS SMS Łódź. Obie białostockie ekipy zamykają tabelę.

Z podlaskich drużyn w weekend z wygranej cieszyli się tylko juniorzy starsi ŁKS 1926 Łomża, którzy pokonali 1:0 UKS SMS Łódź. Złota bramka była dziełem Patryka Godlewskiego w 65. min.

- To była kapitalna akcja. Wymieniliśmy sześć czy siedem podań z pierwszej piłki na połowie przeciwnika, a Patryk także uderzył bez przyjęcia. Rywale patrzyli i nie wiedzieli, co się dzieje - mówi z satysfakcją trener łomżyńskiego zespołu Sławomir Stanisławski.
Gospodarzom bardzo zależało na premierowym zwycięstwie w rozgrywkach makroregionalnych i udało się dopiąć swego. Przy okazji ŁKS zrewanżował się łodzianom za porażkę 1:5 z pierwszej rundy.

Juniorzy starsi

Wyniki 11. kolejki: Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0).
ŁKS 1926 Łomża - UKS SMS Łódź
1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Godlewski
(65).

Sokół Ostróda - Legia Warszawa 0:3, AP ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 1:0.

Juniorzy młodsi

Wyniki 11. kolejki: Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Siemaszko (60).

MOSP-Jagiellonia Białystok - UKS SMS Łódź 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 -Świderski (65).
Jeziorak Iława - Legia Warszawa 0:13, GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 1:2.