Jagiellonia Białystok rozgromiła u siebie Lechię Gdańsk 5:0 (zdjęcia)

Młodzi żółto-czerwoni wyraźnie górowali nad piłkarzami Lechii Gdańsk i odnieśli efektowne zwycięstwo Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Młoda Jagiellonia Białystok po pięciu porażkach z rzędu w końcu wygrała. Żółto-czerwoni pokonali u siebie w efektownym stylu Lechię Gdańsk 5:0.

- Jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni, ale na pewno poprawia nam humory - mówi Dariusz Bayer, trener Jagi. - Przełamanie powinno przyjść dużo wcześniej, bo w poprzednich meczach gra nie była tak zła jak wyniki - dodaje.

Białostoczanie od początku spotkania dominowali na boisku i już do przerwy gościom z Wybrzeża strzelili trzy gole, po uderzeniach Michała Fidziukiewicza, Dariusza Jareckiego i Łukasza Tumicza. W drugiej połowie dołożyli jeszcze dwa trafienia.

- Ważne, że bramki zdobyliśmy po ładnych i przemyślanych akcjach - zaznacza Bayer.

Wyniki 30. kolejki

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Fidziukiewicz (20), 2:0 - Jarecki (22), 3:0 - Tumicz (37), 4:0 - Gogol (54), 5:0 - Klepczarek (66).

Jagiellonia: Czapliński - Klepczarek, Gogol, Szóstko, Sulkowski (75. Steć), Hryszko, Arłukowicz (60. Dołubizna), Gondek, Jarecki, Tumicz, Fidziukiewicz (70. Zapolnik).

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1:2,
GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:1,
Odra Wodzisław - Wisła Kraków 1:2.

Mecze: Ruch Chorzów - Korona Kielce, Polonia Warszawa - Polonia Bytom, Zagłębie Lubin - Lech Poznań i Cracovia Kraków - Piast Gliwice zostaną rozegrane dzisiaj.

Program
Mecz zaległy 19. kolejki: Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (środa, godz. 12).