Jagiellonia Białystok pojedzie na finał Danone Nations Cup do Brazylii

Zwycięzcą krajowych rozgrywek został zespół Jagiellonia Białystok
Zwycięzcą krajowych rozgrywek został zespół Jagiellonia Białystok fot. Danone
30 maja na boisku MUKS "Kosa" Konstancin odbył się wielki finał krajowy Piłkarskiego Pucharu Dzieci Danone 2009.

W finale wzięło udział 16 zespołów: TKKF Dolny Śląsk, MOS-Błękitni Stargard Szczeciński, UKS Kalinka'51 Szczecin, SP 10 Lubin, SL Salos Szczecin, UKS "Jedynka" Reda, UKS "Jedynka" Bartoszyce, WKS "Śląsk" Wrocław, UKS MOSP "Jagiellonia" Białystok, Stalówka '97 Stalowa Wola, MOSiR Jastrzębie Zdrój I, Stal Rzeszów, UKS TOP-54 Biała Podlaska'98, UKS "Dwójka" Maków Mazowiecki, SMS Mielec, UKS Ruch Chorzów.

Pomimo ulewy, młodzi piłkarze walczyli dzielnie, aby móc reprezentować Polskę na finale międzynarodowym. Zwycięzcą krajowych rozgrywek został zespół Jagiellonia Białystok, pokonując Kalinkę Szczecin. Kolejne miejsca zajął: Salos Szczecin - trzecie i czwarte - Jedynka Reda. Wyłoniony został również najlepszy bramkarz. Został nim Adam Wąsowski z Salosu Szczecin, a najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Falon z Jagiellonii Białystok. Puchary dla najlepszych zostały wręczone przez Romana "Kosę" Koseckiego, ambasadora tegorocznych rozgrywek.

Piłkarski Puchar Dzieci Danone 2009 to jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce, w którym udział biorą chłopcy i dziewczynki w wieku od 11 do 12. Turniej ma już swoją 11-letnią tradycję na świecie będąc integralną częścią Danone Nations Cup - międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach. Dotąd wzięło w nich udział ponad 15 milionów młodych zawodników i zawodniczek z 450 tysięcy klubów sportowych i 425 tysięcy szkół na całym świecie. Ambasadorem i przyjacielem Danone Nations Cup jest jeden z najlepszych piłkarzy świata - Zinedine Zidane. Rozgrywki odbywają się pod egidą światowej federacji piłkarskiej FIFA.