Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:3. Frankowski i Jezierski to za mało. (wideo, zdjęcia)

(dor)
Tomasz Frankowski już w 11 minucie zdobył dla Jagi prowadzenie.
Tomasz Frankowski już w 11 minucie zdobył dla Jagi prowadzenie. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Frankowski i Remigiusz Jezierski strzeli bramki w meczu Jagiellonia - Lech Poznań. To jednak nie wystarczyło. Manuel Arboleda w 89 minucie przypieczętował wynik 2:3. Jaga przegrała.

Dramat rozegrał się już w pierwszej połowie. Najpierw, po podaniu Pawła Zawistowskiego, Pewnie strzelił gola Tomasz Frankowski. Była 11 minuta meczu. Zaledwie 10 minut później wynik na 2:0 podwyższył Remigiusz Jezierski. I coś się w Jadze załamało. Wystarczyła chwila dekoncentracji i sześć minut później było już 2:1. Kontaktową bramkę dla Lecha Poznań strzelił Robert Lewandowski. Ale gra trwała dalej. W 44 minucie do remisu doprowadził Sławomir Peszko i było 2:2.

Po przerwie szczęście od Jagi się odwróciło. Mimo kilku udanych akcji nie udało się umieścić po raz trzeci piłki w siatce Kasprzika. Ta sztuka udała się Manuelowi Arboledzie. Przy biernej postawie Gikiewicza głową umieścił piłkę w bramce Jagiellonii. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Jagi 2:3.