IV liga: Wyniki środowych spotkań

Piłkarze Piasta Białystok (ciemniejsze stroje) jak na beniaminka spisują się znakomicie i po trzech kolejkach mają na koncie już siedem zdobytych punktów. Andrzej Zgiet
W starciu beniaminków lepszy okazał się Piast Białystok, który przed własną publicznością pokonał aż 4:0 Magnata Juchnowiec.

To był dobry mecz, a o naszym zwycięstwie zadecydowały dwie minuty drugiej połowy, które wstrząsnęły Magnatem - mówi Marek Sawicki, trener Piasta. - Wynik jest trochę mylący, bo spotkanie było dużo bardziej zacięte - dorzuca.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy bardzo chcieli się zrewanżować rywalom za porażkę, poniesioną na boisku przy ul. Elewatorskiej wiosną, jeszcze w klasie okręgowej. Białostoczanom gra się wyraźnie nie kleiła.

- Nie mogliśmy wejść w swój rytm, ale na szczęście po przerwie było już lepiej. Najpierw gola głowa strzelił Piotr Kamiński, a po kilkudziesięciu sekundach poprawił asystujący przy pierwszym trafieniu Mateusz Wakulewski - relacjonuje Sawicki. -Trzeba oddać Magnatowi, że jeszcze próbował i dopiero trafienie Piotrka Kateusza załatwiło sprawę - dorzuca.

Ekipę z Juchnowca dobił tuż przed końcem z rzutu karnego Michał Grzanka.

Do niespodzianki doszło w Augustowie, gdzie Sparta tylko zremisowała 0:0 ze Zniczem Suraż.

- Bałem się tego meczu i roli zdecydowanego faworyta. Mieliśmy sporo okazji, szczególnie po przerwie, ale bramkarz Znicza miał swój dzień. Z tym, że to nas nie usprawiedliwia, bo powinniśmy coś strzelić. Jedynym pocieszeniem jest to, że we wszystkich dotychczasowych meczach zagraliśmy na zero z tyłu - podsumowuje opiekun augustowian Jacek Bayer.

W tej sytuacji jedyną drużyną z kompletem punktów jest LZS Narewka. Lider wygrał na wyjeździe 1:0 z Pogonią Łapy.

-To był bardzo ciężki mecz, bo gospodarze rzucili na nas wszystkie siły i mogło skończyć się różnie. Cieszę się, że wyszliśmy z tej próby z trzema punktami - mówi trener Narewki Rober Kądzior.
Wyniki 3. KOLEJKI

Włókniarz Białystok - Cresovia Siemiatycze 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Niewiarowski (38-karny), 0:2 - Badowiec (60), 0:3 - Leszczyński (78), 1:3 - Zieniewicz (90-karny).
Sparta Augustów - Znicz Suraż 0:0.
Sparta 1951 Szepietowo - Gryf Gródek 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Kozłowski (20), 0:2 - Owerczuk (49), 0:3 - Dzierzgowski (77).
Sokół Sokółka - Hetman Białystok 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Kabelis (21-karny), 1:1 - Hilo (30), 2:1 - Tochwim (80), 2:2 - Hilo (90).
Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 0:0.
Promień Mońki - KS Michałowo 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Goldewksi (36), 2:0 - Kulikowski (63), 3:0 - Studniarek (70), 4:0 - Młodzianowski (85).
Piast Białystok - Magnat Juchnowiec 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Kamiński (58), 2:0 - Wakulewski (60), 3:0 - Kateusz (70), 4:0 - Grzanka (89-karny).
Pogoń Łapy - LZS Narewka 0:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Kożuszkiewicz (70-karny).

Program 4. KOLEJKI

25-26 sierpnia: Cresovia - Magnat, Narewka - Piast, Michałowo - Pogoń, Hetman T. - Promień, Hetman B. - Puszcza, Gryf - Sokół, Znicz - Sparta Sz., Włókniarz - Sparta A.