IV liga. Tur Bielsk Podlaski wygrywa na początek [zdjęcia]

kpot, jan
Mecze IV ligi Tur Bielsk Podlaski - Dąb Dąbrowa Białostocka i MOSP Białystok - KS Wasilków Krzysztof Jankowski, Wojciech Wojtkielewicz
Inauguracja IV ligi nie zawiodła. W jednym z najciekawszych spotkań kolejki Tur Bielsk Podlaski pokonał Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0. Od porażki starty w lidze rozpoczął natomiast debiutant MOSP Białystok, który uległ KSWasilków 0:2.

W piętnastoosobowym składzie przyjechał do Bielska Dąb Dąbrowa Białostocka na inaugurację rozgrywek IV ligi. Goście postawili odmłodzonemu Turowi twarde warunki gry, ale ostatecznie przegrali 0:2.

Dąb mógł objąć prowadzenie już w 18. minucie, gdy po rzucie wolnym Michała Sobolewskiego piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Po rogu jeden z zawodników gości oddał groźny strzał, po którym zmierzającą w światło bramki piłkę wybił Piotr Kosiński.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Później więcej szczęścia mieli gospodarze. W 36. minucie w polu karnym Dębu Jarosław Sujeta ostro zaatakował Pawła Łochnickiego i sędzia Krzysztof Jabło-nowski odgwizdał „jedenastkę”, którą na gola pewnie zamienił Krystian Kulikowski.
Po przerwie spore ożywienie w poczynania Tura wprowadził nowy nabytek bielskiego klubu Patryk Sty-pułkowski, który rajdami lewym skrzydłem raz po raz rozrywał defensywę Dębu. Gol na 2:0 padł jednak po kolejnym stałym fragmencie gry. W 73. minucie Michał Walczuk dośrodkował z rzutu wolnego, a do piłki wyskoczyli Kosiński i Patryk Niemczynowicz. W polu karnym gości zakotłowało się, a futbolówkę w zamieszaniu do własnej bramki skierował Dawid Tochwin.

W pierwszym, historycznym w IV lidze, meczu porażkę zaliczył MOSPBiałystok. Zespół ze stolicy Podlasia okazał się gorszy o dwa gole od jednego z głównych kandydatów do awansu – KSWasilków.

– W tym pierwszym meczu wcale nie odstawaliśmy od doświadczonego przeciwnika umiejętnościami piłkarskimi. O wyniku zadecydowały w głównej mierze wyrachowanie i skuteczność Wasilkowa – mówi Piotr Szydłowski, szkoleniowiec MOSP. – Przed stratą pierwszej bramki, nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później jeszcze zmarnowaliśmy trzy takie okazje. Mimo wyniku pokazaliśmy, że nie wolno nas skreślać – kończy Szydłowski.

Wyniki 1 kolejki:
Tur Bielsk Podlaski — Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0 (1:0) Bramki: 1:0 K. Kulikowski 37 z karnego, 2:0 Tochwin 73 samobójcza.
Tur: Paweł Bondziul — K. Kulikowski, P. Kosiński, Falkowski, R. Kulikowski — A. Lewczuk, Łochnicki (88. Szklarz) — Zawadzki (75. K. Fiedorowicz), Niemczynowicz (84. Witoszko), Pęza (60. Stypułkowski) — Walczuk.
Dąb: Kozłowski — Korotkiewicz, Czerniawski, Sujeta, Huczko — Mrowiński — Szymaniuk (65. Tochwin), M. Sołowiej, M. Sobolewski, Pilipiuk (62 Słoma) — A. Suszczyński.

MOSP Białystok - KS Wasilków 0:3 (0:3). Bramki: 0:1 Ostaszewski 13, 0:2 Naliwajko 35, 0:3 Naliwajko 41.

Sparta Augustów – Hetman Białystok 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Sobolewski 70, 2:0 Dorochowicz 80.

Warmia Grajewo –Cresovia Siemiatycze 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 Kozikowski 47, 2:0 - Domurat 58, 3:0 Mikucki 64, 4:0 Kondratowicz 85.

Promień Mońki –Wigry II Suwałki 1:3. Bramki: 1:0 Bondziul 50, 1:1 Mroczkowski 59, 1:2 Olszewski 60, 1:3 Krupiński 67.

Sparta 1951 Szepietowo – KS Michałowo1:2 (0:1). Bramki dla Michałowa: Bernatowicz – dwie.

KS Śniadowo –Biebrza Goniądz 0:0.

MKS Mielnik – Magnat Juchnowiec Kościelny 2:1 (0:0) Bramki: 0:1 Markiewicz 61, 1:1 Żornaczuk 87, 2:1 Pawluczuk 90.

17. Cresovia 1 0 0:4

Materiał oryginalny: IV liga. Tur Bielsk Podlaski wygrywa na początek [zdjęcia] - Gazeta Współczesna