MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III liga piłkarska. Sokół przetrzymał Huragan (zdjęcia)

Piłkarze Sokoła (czerwone stroje) umocnili się w fotelu lidera III ligi
Piłkarze Sokoła (czerwone stroje) umocnili się w fotelu lidera III ligi Fot. Andrzej Zgiet
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA po golu Kamila Wojtkielewicza pokonał w szlagierowym spotkaniu Huragan Morąg 1:0. Dzięki jedenastej w tym sezonie wygranej podopieczni Mirosława Dymka zwiększyli dystans nad wiceliderem do 12 punktów i mogą powoli myśleć o awansie do II ligi.

Na razie chcemy dograć rundę jesienną do końca i jeszcze w kilku meczach zapunktować. O awansie będziemy myśleć w przerwie zimowej - mówi szkoleniowiec Sokoła.

Spotkanie dwóch najlepszych trzecioligowych drużyn stało na przeciętnym poziomie. W pierwszej połowie odrobinę lepsi byli goście, natomiast po przerwie przeważali już zawodnicy z Sokółki.

- Był to mecz walki dwóch drużyn o zbliżonych umiejętnościach - ocenia Dymek. - Dawno nie graliśmy z tak dobrą ekipą i być może dlatego na początku mieliśmy drobne problemy - dodaje.

Jedyny gol padł w 67. minucie spotkania. Wojtkielewicz wykonywał rzut wolny zza narożnika pola karnego i piłka z dużą rotacją wpadła tuż przy słupku bramki gości.

- W przerwie powiedziałem zawodnikom, że o wyniku może przesądzić jedna akcja, może stały fragment gry - mówi Dymek. - Chwała moim piłkarzom, że znieśli trudy tego spotkania - kończy.

Do czołówki dołączyła Warmia Grajewo, która po zwycięstwie z Mazurem Ełk 4:1 awansowała na trzecie miejsce. Wygraną zapewnili "Wilczkom" Maksim Mirva i Mariusz Milczarek, którzy strzelili po dwa gole.
Na drugim biegunie jest natomiast Tur Bielsk Podlaski, który przegrał w Kolnie z Orłem 1:2. Podopieczni Lucjana Trudnosa nie po raz pierwszy w tym sezonie stracili decydującą bramkę już w doliczonym czasie gry.

Wyniki 13. kolejki:

Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA - Huragan Morąg 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Wojtkielewicz (67).
Mrągowia Mrągowo - Pogoń Łapy 4:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Krech (13), 1:1 - Minow (18), 1:2 - Stanisławski (47), 2:2 - Chiliński (78), 3:2 - Kurta (89), 4:2 - Sierzputowski (90).

Orzeł Kolno - Tur Bielsk Podlaski 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Brzeziński (2), 1:1 - M. Jakubowski (70), 2:1 - Sawko (90).

MKS Mielnik - Czarni Olecko 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Andryszek (62).

Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Fiedorczuk (25), 0:2 - Wójcik (42), 1:2 - Gryka (47), 2:2 - Gryka (80).

Warmia Grajewo - Mazur Ełk 4:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Mirva (46), 2:0 - Mirva (48), 2:1 - Wierzbicki (61), 3:1 - Milczarek (63), 4:1 - Milczarek (75).

Vęgoria Węgorzewo - Promień Mońki 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - G. Andrzejewski (12).

Program 14. kolejki:
31 października: Olimpia - Czarni, Promień - Mielnik, Mazur - Vęgoria, Tur - Warmia, Motor - Orzeł, Pogoń - Start, Huragan - Mrągowia, Concordia - Sokół.