III liga piłkarska: Goście w natarciu

Piłkarze Promienia (czerwone stroje) wywieźli cenny punkt z Zambrowa
Piłkarze Promienia (czerwone stroje) wywieźli cenny punkt z Zambrowa fot. Andrzej Zgiet
Do sporych niespodzianek doszło w dwóch rozegranych spotkaniach 16. kolejki. Broniąca się przed spadkiem Pogoń Łapy pokonała na wyjeździe wicelidera Warmię Grajewo 1:0. Punkty straciła także Olimpia Zambrów, remisując na własnym boisku z Promieniem Mońki 1:1.

Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Dużo lepiej było po przerwie - ocenia Zbigniew Skoczylas, trener Olimpii.

Prowadzenie dla Promienia uzyskał w 34. minucie Marek Kulikowski. Gospodarzy uratował dziesięć minut przed końcem Wojciech Kowalczyk, który strzałem głową doprowadził do remisu.

Korzystny wynik utrzymali za to do końca meczu piłkarze z Łap, którym zwycięstwo zapewnił gol w 61. minucie Łukasza Minowa.

- Bardzo cieszymy się z udanej inauguracji wiosny. Jednobramkowe zwycięstwo na boisku wicelidera jest niewątpliwym sukcesem, ale mogliśmy pokusić się nawet o wyższy rezultat - mówi Witold Mroziewski, trener Pogoni.

Dogodnych sytuacji nie brakowało z obu stron. Najlepszej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Marcin Strzeliński, a dla Pogoni Karol Sipko.

Wyniki 16. kolejki:
Warmia Grajewo - Pogoń Łapy 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Minow (60).
Olimpia Zambrów - Promień Mońki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kulikowski (34), 1:1 - Kowalczyk (80).
Pozostałe mecze zostały przełożone na 5 maja.

Program 17. kolejki:
27-28 marca: Mrągowia Mrągowo - Olimpia, Sokół Sokółka - Start Działdowo, Concordia Elbląg - Orzeł Kolno, Huragan Morąg - Warmia, Pogoń - Vęgoria Węgorzewo, Motor Lubawa - MKS Mielnik, Tur Bielsk Podlaski - Czarni Olecko, Mazur Ełk - Promień.