II liga piłkarska: Freskovita zremisowała z Górnikiem Wieliczka

Mimo usunięcia z boiska Grzegorza Sandomierskiego "Mleczni” zdołali zremisować w Wieliczce Fot. Wojtek Oksztol
Tomasz Bzdęga zapewnił punkt Freskovicie Wysokie Mazowieckie w wyjazdowym meczu z Górnikiem Wieliczka. Napastnik "Mlecznych" strzelił gola na 1:1 w doliczonym czasie gry.

Mecz miał dramatyczny przebieg, chociaż przez niemal 90 minut gry nic nie zapowiadało, że przyjezdni będą w stanie osiągnąć korzystny rezultat.

- Chylę czoła przed moimi zawodnikami. Mimo że wszystko w tym meczu było przeciwko nim, nie załamali się i zdołali uratować remis - mówi Piotr Zajączkowski, trener "Mlecznych".

Gospodarze zasłużenie prowadzili po strzale Macieja Kisiela, a w dodatku od 58. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Freskovity Grzegorz Sandomierski.

"Mleczni" przetrzymali ataki rywali, a sami w dodatkowym czasie gry (sędzia doliczył aż dziewięć minut) zadali cios. W zamieszaniu na polu karnym po rzucie rożnym najlepiej zachował się Bzdęga, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce Górnika.

Wigry chcą się przełamać

Podłamani ostatnimi dwoma, bardzo słabymi spotkaniami wyjechali na dzisiejszy mecz z KSZO Ostrowiec piłkarze Wigier. Po środowej porażce z Concordią są zmęczeni, ich sytuacja w tabeli stała się mało przyjemna, a wicelider tabeli czuje się na pewno faworytem.

- Jestem przekonany, że mój zespół się przełamie i znowu zagra dobrą piłkę - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener suwalczan. - Jeżeli wrócimy do swojego stylu, stać nas na zwycięstwo w Ostrowcu.

Podopieczni Kaczmarka obejrzeli relację z ostatniego występu KSZO i poczuli się trochę pewniej. Jesienią nieszczęśliwie ulegli mu 0:1, a przecież skład rywala się nie zmienił. Wigry lepiej prezentują się na wyjazdach, a KSZO w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrało.

- Każda seria kiedyś się kończy - przypomina Kaczmarek.

Czekają na pierwszego gola

Pozostający wiosną bez zwycięstwa i nawet zdobytej bramki ŁKS Łomża podejmie Kolejarza Stróże. Może dziś będzie lepiej.

Wynik 28. kolejki
Górnik Wieliczka - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Kisiel (45), 1:1 - Bzdęga (90).
Freskovita: Sandomierski- Bartkiewicz, Kołłątaj, Jurkowski, Galiński, Karwacki (46. Janik), Zalewski, Jegliński, Kołodziejczyk (65. Holewiński), Bzdęga, Żuberek (46. Kobeszko).

Program 28. kolejki
Sobota: ŁKS Łomża - Kolejarz Stróże (godz. 13), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wigry Suwałki (14.30), Start Otwock - Sandecja Nowy Sącz (16), Jeziorak Iława - Przebój Wolbrom (16), Hetman Zamość - Pelikan Łowicz (16.30), OKS 1945 Olsztyn - Okocimski Brzesko (17).
Niedziela: Stal Poniatowa - Concordia Piotrków Trybunalski (17), Ponidzie Nida Pińczów - Sokół Aleksandrów Łódzki (17).