I liga piłki ręcznej. Jest trzecia wygrana SPR SBR Bank Nowe Piekuty

Zespół SPR SBR Bank Nowe Piekuty odniósł w I lidze trzecie zwycięstwo
Zespół SPR SBR Bank Nowe Piekuty odniósł w I lidze trzecie zwycięstwo facebook/spr nowe piekuty
Piłkarze ręczni SPR SBR Bank Nowe Piekuty przerwali serię porażek i sięgnęli po trzecie zwycięstwo w debiutanckim sezonie I ligi. Podopieczni Norberta Marksa pokonali w hali w Rudce AZS AWF Warszawa 38:24 awansując na 11. miejsce w tabeli.

Od dwóch bramek rozpoczęli mecz akademicy z Warszawy. Prowadzenie gości 2:0, nie trwało długo i po trafieniu Huberta Filipiuka zegar wyświetlił remis 2:2. W 18 minucie gospodarze prowadzili już pewnie 10:6, gdy bramkę zdobył Bartosz Lewandowski. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzenie SPR SBR Bank Nowe Piekuty 18:14.

Po zmianie stron boiska inicjatywa nadal należała do gospodarzy, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Po bramce Macieja Sawczuka było 26:17, a po trafieniu Jakuba Bartosiaka w 53 minucie już 34:22. Ostatecznie SPR SBR Bank Nowe Piekuty pokonał AZS AWF Warszawa 38:24.

W spotkaniu z akademikami ze stolicy udanie zadebiutował w składzie SPR 23-letni wychowanek UKS Piątki Plus Biała Podlaska Piotr Cielecki, który zdobył cztery bramki.

Następny mecz drużyna z Nowych Piekut rozegra 30 marca, gdy na wyjeździe zagra z Orlenem Wisłą II Płock.

SPR SBR Bank Nowe Piekuty - AZS AWF Warszawa 38:24 (18:14)
SPR: Bartosz Lewandowski 9, Jakub Bartosiak 5, Wojciech Stec 4, Hubert Filipiuk 4, Piotr Cielecki 4, Krystian Stawierej 3, Kamil Nogal 2, Arkadiusz Gumieniak 2, Patrycjusz Jaskurzyński 2, Maciej Porzeziński 1, Rafał Broniek 1, Maciej Sawczuk 1, Patryk Niesterowicz, Michał Łapiński, Karol Roszkowski, Przemysław Kalinowski.