Hokej na lodzie: Politechnika Warszawska - ADH Białystok 5:12. Trener zdobył sześć bramek.

Radość białostoczan po zdobyciu jednej z bramek w Warszawie
Radość białostoczan po zdobyciu jednej z bramek w Warszawie Fot. Rafał Oleksiewicz
Drużyna ADH Białystok wysoko pokonała w towarzyskim meczu rozegranym w Warszawie reprezentację stołecznej Politechniki 12:5. Trener zdobył sześć bramek.

- Ze względów technicznym spotkanie było podzielone na połowy, a nie na tercje. Do przerwy rywale stawiali jeszcze opór i było 6:5. Potem bramki zdobywaliśmy już tylko my - opowiada szkoleniowiec ADH Marcin Radziszewski.

Sam trener dał swoim podopiecznym przykład, jak być skutecznym, i aż sześciokrotnie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Pozostałe bramki dla białostoczan w rozegranym na lodowisku Torwaru meczu były dziełem: Tadeusza Pachockiego (trzy), Gustava Lundta i Nicklasa Targisa (po dwie).

- Cieszę się z efektownego zwycięstwa. To dla nas dobre przetarcie przed turniejem w Gdańsku, podczas którego czekają nas znacznie cięższe przeprawy - dodaje Radziszewski.

Podlasianie na Wybrzeżu zmierzą się w weekend z ekipami z Gdańska, Gdańska Oliwy i Sopotu. - To najwyższa półka amatorska w kraju i spotkania z nimi będą dla nas cennym doświadczeniem - kończy trener ADH Białystok.